پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ,4 June 2020
 
 
۵۰ درصد ایرانی ها مشکل ریزش موی سر دارند
 
امروزه ریزش موی سر مشکل بسیاری از مردم است، تا جایی که در ایران بیش از ۵۰ درصد افراد با مشکل ریزش موی سر مواجه هستند.
 
به گزارش فانا، ریزش زیاد مو باعث هراس و نگرانی فرد می‌شود که همین امر باعث شده برخی از شرکت‌ها از این دغدغه اجتماعی استفاده کرده و با عرضه محصولاتی که صرفا جنبه هراس گریزی دارند، سودهای قابل توجهی را از آن خود کنند. محصولات این شرکت ها با فرمولاسیون های شیمیایی پیچیده و برچسب های بسیار جذاب مانند درمان قطعی ریزش مو، ترمیم بافت آسیب دیده سر و یا حتی رویش مجدد مو، امید بخش افرادی هستند که از ریزش موی سر رنج می‌برند. اما آیا نتایج حاصل از استفاده محصولاتشان با عناوین تبلیغاتیشان همخوانی دارد.دکتر کلنک سرپرست یک تیم تحقیقاتی از کشور آلمان، با آزمایش بر روی فرمول‌های گوناگون جهت مقابله با ریزش مو و درمان این معدل، نظریه‌ای متفاوت با استفاده از کمپلکس کافئین ارائه داده است.

وی می گوید: کافئین یک ماده بسیار فعال و محرک است و همانطور که باعث بهبود عملکرد و توان افراد می گردد، مصرف موضعی آن باعث ایجاد همین حالت در ریشه‌های مو می‌شود. وقتی ریشه های مو تحلیل رفته و ضعیف می شود کافئین به یاری آنها می‌آید.

وی در مورد عملکرد دقیق کمپلکس کافئین می‌گوید: کمپلکس کافئین ریشه های مو را در برابر تاثیر عوامل مخربی مانند هورمون تستسترون حفاظت می‌کند و در صورتی که این اثر حمایتی وجود نداشته باشد فاز رشد موها کوتاه و کوتاه تر شده و شاهد ریزش زود هنگام موها خواهیم بود.

وی معتقد است، کمپلکس کافئین با مهار عوامل مخرب ، موجب طولانی تر شدن فاز رشد موها می‌شود که در نتیجه آن ریشه های مو، طولانی مدت به رشد و نمو خود ادامه می‌دهند. از دیگر مزایای استفاده از شامپوهای تخصصی حاوی این ماده می توان به قدرت جذب آنها اشاره کرد.
 
کد مطلب : ۲۱۳۵۱
يکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۶
۰
 
مرجع : خبرگزاری مهر
 

ارسال
 
گروه های خبری :