پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ ,23 January 2020
 
 
دلایل کاهش واردات گوشت قرمز
دولت صادرات را آزاد کند
 
رئیس انجمن صنفی گاوداران با اشاره به دلایل کاهش واردات گوشت قرمز به کشور، گفت: صادرات دام زنده باید آزاد شود.
 
به گزارش فانا، سید احمد مقدسی درباره اینکه گفته می شود دلیل انباشت دام در دامداری های کشور، خودداری دامداران از عرضه دام به بازار در ماه های گذشته (که اتفاقا بازار به این دام ها نیاز داشت)  بوده است و آمار مرکز آمار هم  نشان از کاهش کشتار دارد،  اظهارداشت: این مساله تا حدودی صحت دارد  اما میزان آن دام ها چشمگیر نبوده ضمن اینکه همان موقع هم به دلیل واردات زیادی که انجام می شد این دام ها مشتری مناسب نداشتند.  

وی گفت: علاوه بر این دام های دیگر نیز پروار شده و به جمعیت قبلی افزوده شده اند که خریدار ندارند.  

این فعال بخش خصوصی درباره اینکه وزارت جهاد اعلام کرده برای حمایت از تولیدکنندگان واردات گوشت را کند کرده و واردات دام زنده نیز انجام نمی شود، تصریح کرد: دلیل کند شدن واردات این است که ارز ۴۲۰۰ تومانی به آن اختصاص نمی یابد و همچنین آنقدر واردات انجام داده اند که می ترسند روی دستشان بماند.  

مقدسی درباره اینکه آیا قاچاق دام متوقف شده است؟، گفت: این مساله به دلیل کنترل های شدید و سختگیری ها بسیار کاهش یافته در واقع کاری که مسئولان باید در زمان کمبود دام انجام می دادند الان انجام می دهند.  

به گفته این فعال بخش خصوصی صادرات دام زنده از کشور می تواند به حل چالش ایجاد شده کمک کند و دولت باید صادرات دام زنده را آزاد کند.  

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره مباحث مطرح شده مبنی بر گرانفروشی شیرخام از سوی دامداران این امر را تکذیب کرد و افزود: هرکیلوگرم شیرخام ۲۳۹۰ تومان درب دامداری به علاوه کرایه حمل به علاوه جوایز چربی (هریک دهم چربی ۳۶ تومان) تحویل کارخانجات می شود و هر کس که گرانفروشی کرده کارخانجات او را به ما معرفی کنند تا برخوردهای لازم را انجام دهیم. 
 
کد مطلب : ۲۱۴۱۲
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۰
۰
 
مرجع : خبرگزاری مهر
 

ارسال
 
گروه های خبری :