يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ,15 December 2019
 
 
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری:
وزارت بهداشت در زمینه تولید داخل پیشرو است
 
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: وزارت بهداشت در زمینه تولید داخل پیشرو است. آرزوی ما این است که در جاهایی مثل هواپیمای کشوری یا صنعت نفت، چیزی شبیه ساختار سازمان غذا و دارو داشته باشیم. ولی واقعیت این است که حتی در ساختار فعلی وزارت بهداشت هم مشکلاتی وجود دارد که از فرهنگ واردات چی بودن ما حاصل می‌شود.
 
به گزارش فانا، سورنا ستاری روز شنبه در مراسم نخستین مجمع پیشگامان اقتصاد دانش بنیان سلامت افزود: ساختار کشور ما واردات چی است. از زمانی که نفت وارد سیستم اقتصاد شده، یاد گرفتیم نفت بفروشیم و جنس وارد کنیم که این ساختاری شکل گرفته محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: موارد زیادی وجود داشته که وقتی تولید دارویی در کشور به نتیجه می‌رسد، طرف خارجی قیمت دارو را کاهش می‌دهد و حتی می‌گوید رایگان می‌دهد. متاسفانه این افراد آدم این کار را هم در کشور دارند و این قدر صبر می‌کنند تا تولیدکننده داخلی نابود شود.

ستاری بیان کرد: با وجود همه قوانین و ضوابط و شبکه‌هایی که شکل گرفته و البته برخی ساختارها که از تولید داخلی حمایت نمی‌کند، اتفاقات بزرگی در سال‌های اخیر در کشور افتاده است.

معاون رئیس جمهوری افزود: شرکت‌های تولیدکننده نیازمند حمایت اجتماعی هستند که باید از بطن جامعه حاصل شود.

ستاری اظهار داشت: در حوزه غذا وابستگی‌های شدیدی به واردات داریم. شرکت‌های دانش بنیان که به حوزه غذا علاقه دارند وارد این زمینه شوند. زیرا غذا بسیار اساسی‌تر از امنیت دفاعی است. یعنی اگر نتوانیم در حوزه غذا خودکفا باشیم، اهمیتی ندارد که چه سلاحی داشته باشیم. حوزه غذا بسیار بکر است و معاونت علمی و فناوری هم حاضر است در این زمینه حمایت کند.
 
کد مطلب : ۲۱۵۱۰
شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۵
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :