يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ,15 December 2019
 
 
رونمائی از نرم افزار موبایلی سنجش مالاریا در خاش
 
نرم‌افزار (اپلیکشن) "Application" موبایلی سنجش ملّی مالاریا در سفر رئیس اداره مراقبت مالاریا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شهرستان خاش سیستان و بلوچستان امروز /یکشنبه/ رونمائی شد.
 
به گزارش فانا، رئیس اداره مراقبت مالاریا وزارت بهداشت و درمان در مراسم رونمائی از این نرم افزار گفت: تمامی کارشناسان مالاریا در همه مناطق کشور خدمات پیشگیری از مالاریا را در این سامانه ثبت خواهند کرد.

دکتر محمد رئیسی بیان کرد: شناسایی موارد حذف، مداخله به موقع، درمان سریع و سپس تحقق اهداف برنامه حذف مالاریا از مزیتهای اپلیکیشن مالاریاست، که امروز بصورت رسمی از آن رونمایی شد.

وی افزود: در راستای راه‌اندازی این سامانه و اجرای برنامه‌های آموزشی کارشناسان مالاریا دانشگاه‌های استان سیستان و بلوچستان با شرکت در کارگاه آموزشی با شیوه‌های استفاده از این نرم افزار موبایلی آشنا شدند.

رئیس اداره مراقبت مالاریا وزارت بهداشت و درمان ادامه داد: مدیران و کارشناسان مالاریای مجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی زاهدان و ایرانشهر در جریان در بازدید یک روزه از مراکز بهداشتی درمانی، بصورت عملی با اپلیکیشن موبایلی جدید نظام مراقبت مالاریا آشنا شده و تمرینی در فیلد انجام دادند.

دکتر رئیسی اظهار داشت: با استفاده از این نرم‌افزار تمامی اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته در راستای نظام مراقبت مالاریا از محیطی‌ترین سطح تا رده‌های ملی رصد خواهد شد و با شناسایی به هنگام، مداخله به موقع و درمان سریع بیماران مبتلا به مالاریا، به تحقق برنامه‌های حذف این بیماری کمک خواهد کرد.

رئیس مرکز بهداشت خاش در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دکتر رئیسی مدیر اداره مالاریای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به همراه دکتر طباطبایی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در سفر به خاش با حضور در مرکز خدمات جامع سلامت روستایی ناصری از یکی از مناطق سیاری این مرکز بازدید کرد و با استفاده از اپلیکیشن موبایلی نظام مراقبت مالاریا در منطقه، از نزدیک اقدامات صورت گرفته در زمینه شناسایی، مداخله و درمان موارد مالاریا در این مناطق را مورد بررسی قرار دادند.

علی نقی زاده افزود: در این بازدید که با حضور مدیران و کارشناسان برنامه مراقبت بیماری مالاریای دانشگاههای علوم پزشکی زاهدان و ایرانشهر انجام شد رئیس اداره مراقبت مالاریا وزارت بهداشت و درمان با اشاره به دستاوردهای بزرگ برنامه مالاریا طی سال‌های گذشته، نسبت به تقویت نظام مراقبت این بیماری در راستای دستیابی به اهداف برنامه حذف و دریافت گواهی مربوطه تا سال ۱۴۰۴ تاکید کرد.ش
 
کد مطلب : ۲۱۵۱۷
دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۶
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :