شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ,14 December 2019
 
 
شانه‌ساز:
ارز چند نرخی فسادزاست
تائید خبر واردات دارو به جای لوازم خانگی
 
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: خبر واردات دارو (داروهای استروییدی) به جای لوازم خانگی توسط یک شرکت صحت دارد و میزان آن هم قابل توجه بوده است.
 
به گزارش خبرنگار فانا، محمدرضا شانه‌ساز در گفت‌وگوی ویژه خبری اظهاراتی را مطرح کرد که اهم آنها به شرح زیرند:
 
- وقتی ارز چند نرخی می‌شود، احتمال تخلف نیز وجود دارد و طی چند ماه اخیر نیز برخی سوءاستفاده‌کنندگان از ارز دولتی شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.
 
- حداقل پنج پرونده تخلف را در دست بررسی داریم که مراجع قضایی و امنیتی پیگیر آن هستند. از جمله مثلا ارز برای دارو و تجهیزات پزشکی گرفته شده اما به میزان متناسب با آن، کالا وارد نشده است.
 
- تیتک بستر خوبی است و می‌توان استفاده‌های فوق‌العاده‌ای از آن کرد و تخلفات را می‌توان از طریق آن شناسایی کرد. باید دسترسی کامل سازمان و وزارت بهداشت به تیتک ایجاد شود. باید اصلاحاتی روی سامانه فعلی تیتک انجام شود و بطورکامل در اختیار ما قرار بگیرد.
 
- کسی در وزارت بهداشت دنبال ایجاد یک سامانه جدید نیست چرا که نمی‌خواهیم زمان را از دست بدهیم و هزینه دوباره بکنیم. سرورهای تیتک به سازمان منتقل شده است. همه داروهای وارداتی و بخشی از داروهای تولید داخل در سامانه تیتک ثبت شده‌اند.

- خبر واردات دارو (داروهای استروییدی) به جای لوازم خانگی توسط یک شرکت صحت دارد و میزان آن هم قابل توجه بوده است.

- در جریان راه‌اندازی سامانه تیتک با همه ذینفعان تعامل نشده است. اواخر شهریور ماه سامانه تیتک تجدید مناقصه می‌شود و امیدواریم برخی نقایص آن را هم برطرف کنیم.
 
کد مطلب : ۲۱۵۲۳
چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۵
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :