پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ,17 January 2019
 
 
در اعتراض به طلب ۱۷۰میلیاردی از بیمه‌ها رخ داد:
اعتصاب یک‌روزه در بیمارستان نمازی
 
سرپرست بیمارستان نمازی شیراز گفت: با وجود پیگیری های مکرر، مرکز آموزشی- درمانی نمازی همچنان 170 میلیارد تومان از سازمان های بیمه گر طلب دارد.
 
به گزارش فانا، دكتر محمدرضا ادراكي افزود: در همين خصوص پرسنل بيمارستان در اعتراض به وضعيت پرداخت ها، يك روز دست از كار كشيدند. هرچند با اين وجود، تمامي خدمات و جراحيهاي اورژانسي بدون هيچ وقفه اي در بيمارستان نمازي انجام مي شود.

وي يادآور شد: اين وضعيت به نحوي است كه بيمه خدمات درماني بيش از يك سال و تامين اجتماعي 6 ماه، پولي به اين مركز آموزشي- درماني پرداخت نكرده و مشكل موجود باعث نگراني ما و ساير مسئولين شده است.

دكتر ادراكي گفت: به دليل شرايط موجود، پزشكان بيمارستان نمازي يك سالي است كه به جز حقوق ماهانه، دريافتي ديگري نداشته اند و حتي طي اين مدت كارانه آنها واريز نشده است.

سرپرست بيمارستان نمازي شيراز ادامه داد: علاوه بر كارانه، اضافه كاري پرسنل بيمارستان نمازي را 6 ماه و اضافه كاري پزشكان را يك سال است به آنها پرداخت نكرده ايم كه همين مسئله انگيزه و كاركرد آنها را تحت تاثير قرار داده و از مسئولين كشوري مربوطه خواستار رفع مشكل هستيم.

دكتر ادراكي گفت: با توجه به اينكه بيمارستان به طور كلي كمبود اعتبار ندارد حتي اگر 5 ماه از مطالبات ما واريز شود، امكان پرداخت سريع كارانه و اضافه كاري ها براي ما فراهم مي شود.

سرپرست بيمارستان نمازي افزود: بدهي بالاي سازمان هاي بيمه گر به اين مركز آموزشي- درماني، مشكلات بسياري در زمينه خريد دارو، تجهيزات و لوازم مصرفي پزشكي به وجود آورده و وضعيت به نحوي نامطلوب است كه شركت هاي دارويي و تجهيزات پزشكي، اقلام مورد نياز را مانند قبل به ما ارائه نمي دهند.

دكتر ادراكي يادآور شد: در حال حاضر واقعا سردرگم شده ايم و به دليل تاخير طولاني پرداخت هاي بيمه ها، براي بهبود شرايط، ديگر چاره اي به ذهنمان نمي رسد و پرسنل اتاق عمل اگرچه مراجعات اورژانسي را حتي در روز اعتراض خود پيگيري كردند اما اعلام كرده اند كه به دليل عدم امكان پرداخت كارانه و اضافه كاري هايشان، اعتراضات خود را ادامه ميدهند و از مسئولان خواستار رسيدگي به اين وضع هستند.

وي مي گويد: اين وضعيت مربوط به كل كشور است و پيگيري ها به صورت مكرر انجام مي گيرد و تمامي مسئولان مربوطه در جريان هستند اما تاكنون براي رفع آن اقدامي صورت نگرفته است.

دكتر ادراكي ادامه داد: روزانه 30 هزار نفر در بيمارستان نمازي تردد مي كنند كه درصد بالايي از اين تعداد بيمار هستند و اين آمار نشانگر مراجعه بالا و سختي كار پرسنل است و لزوم رسيدگي به مشكلات يادشده را در اين مركز آموزشي- درماني ضروري مي كند.
 
کد مطلب : ۲۱۶۷
چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۱۶
۰
 
مرجع : خبر جنوب
 

ارسال
 
گروه های خبری :