پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ,4 June 2020
 
 
تجهیزات پزشکی مشمول ارز دولتی از طریق سامانه ویژه‌ای توزیع می‌شود
 
مسئول اداره واردات تجهیزات دندانپزشکی سازمان غذا و دارو گفت: تمام تجهیزات پزشکی از جمله تجهیزات دندانپزشکی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور می شوند حتما باید از طریق سامانه توزیع کالای مشمول دریافت ارز رسمی توزیع شوند.
 
به گزارش فانا، محمدمهدی گلابگیران افزود: اطلاعات شرکت ها و واگذاری ارز تجهیزات پزشکی در سامانه تیتک ttac ثبت می شود و از سوی وزارت بهداشت سیاست گذاری ارزی و حجمی و نوع ارز کالاها مشخص می شود. این سامانه در کارتابل شرکت ها وجود دارد و از این طریق باید کالاهای خود را توزیع کنند.

وی اضافه کرد: پس از تائید شرکت ها و پس از تائید سیاست های اِعمالی در سامانه تیتک ttac توسط شرکت، آنها می توانند ارز خود را از طریق بانک پیگیری کنند.

گلابگیران در پاسخ به سئوال مبنی بر محدود شدن واردات برخی تجهیزات پزشکی گفت: با توجه به اینکه ارز در کشور محدود است ممکن است واردات برخی کالاها محدود شده باشد و مجاز نیستیم که بیشتر از حد مورد نیاز برای واردات یک کالای پزشکی مجوز بدهیم.

مسئول اداره واردات تجهیزات دندانپزشکی سازمان غذا و دارو اظهار داشت: واردات تجهیزات پزشکی در چهارچوب خاصی در اداره کل تجهیزات پزشکی، رصد و سیاست گذاری می‌شود.وی تاکید کرد: شرکت های واردکننده تجهیزات پزشکی موظف هستند کالاهای خود را از طریق سامانه توزیع کالای مشمول دریافت ارز رسمی به فروش برسانند. توزیع نیز باید از طریق این سامانه انجام شود تا شفاف سازی شود و بدانیم چه شرکتی چه کالایی را به چه کسی فروخته است و موجودی انبارش چقدر است و وضعیت بازار به چه شکل است و اینکه آیا کالاها به دست مصرف کننده رسیده است یا خیر. 
 
کد مطلب : ۲۱۹۱۲
يکشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۷
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :