پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ,28 May 2020
 
 
حمایت سازمان اوقاف از حوزه‌های دانش بنیان سلول‌درمانی و تجهیزات پزشکی
 
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به حمایت این سازمان از توسعه فناوری‌های مرتبط با بذر گفت: علاوه بر این حمایت‌هایی برای توسعه فناوری‌های تجهیزات پزشکی، سلول‌درمانی و ایمپلنت‌های درمانی در دستور کار داریم.
 
به گزارش فانا، سیدمهدی خاموشی در مراسم امضای تفاهم نامه توسعه فناوری بذر با بیان اینکه امضای این تفاهم‌نامه همزمان با شرایط فعلی و جریان‌های تحریمی مطرح شده است، افزود: به منظور رفع اثر تحریم‌ها نیاز است تا سازمان‌های دولتی نسبت به توسعه توانمندی‌ها کمک کنند تا کشور را از وابستگی برهانند. در این راستا اقدامات عملی در دانشگاه آزاد صورت گرفته است و به نظر می‌رسد که با حمایت از چنین حرکتی قادر خواهیم بود تا صددرصد نیاز کشور در این زمینه تأمین شود و تحریم‌ها نیز بهانه‌ای برای انجام این اقدام جهادی بوده است.خاموشی با تأکید بر اینکه تولید فناوری بذر به صورت آزمایشی در اصفهان اجرایی شده است، ادامه داد: حمایت‌های سازمان امور خیریه تنها به توسعه فناوری مرتبط با بذر نیست بلکه ما مذاکراتی برای توسعه فناوری‌های کشت بافت و تولید نشا با محققان این حوزه انجام دادیم.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به مذاکرات این سازمان با شرکت‌های دانش بنیان خاطرنشان کرد: با مذاکراتی که با یکی از شرکت‌های فعال در حوزه سلامت انجام دادیم تلاش شده است تا نسبت به توسعه فناوری‌های مرتبط با ایمپلنت‌های استخوانی، دندانی و جمجمه اقدام کنیم.

خاموشی با اشاره به افزایش آلایندگی‌های شهر تهران خاطر نشان کرد: براساس آمارهای ارائه شده بیشترین میزان ذرات آلاینده کمتر از دو و نیم میکرون از سوی موتورهای سیکلت است، بر این اساس ضرورت دارد تا در جهت توسعه و ترویج استفاده از موتورهای برقی اقداماتی انجام شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در تهران حدود چهار میلیون موتورسیکلت در تهران تردد دارند، یادآور شد: این امر می‌طلبد تا با حرکت پرشتاب به سمت موتورهای برقی و توسعه خودروهای برقی داشته باشیم تا از این طریق بتوانیم فضای کلان‌شهرها را پالایش کنیم. همچنین در کاهش مصرف سوخت نیز موثر است.

خاموشی توسعه فناوری‌های مرتبط با سلول‌درمانی را از دیگر برنامه‌های حمایتی این سازمان نام برد و یادآور شد:‌ در این راستا قراردادی با یکی از شرکت‌ها در این زمینه منعقد شده است تا با استفاده از سل درمانی اقدام به درمان آسیب دیدگان ضایعه نخاعی اقدام شود.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه حمایت از تجهیزات پزشکی را از دیگر برنامه‌های حمایتی این سازمان در حمایت از حوزه‌های دانش بنیان ذکر کرد و افزود: رفع تحریم‌ها و جلوگیری از خروج ارز از جمله اهداف ما در حمایت از حوزه‌های دانش بنیان به شمار می‌رود.
 
کد مطلب : ۲۱۹۶۷
پنجشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۱
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :