پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ ,27 February 2020
 
 
ريیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در واكنش به سياه نمايي مافياي دارويي براي واردات بي رويه؛
وزارت بهداشت با نمایش‌ های شبه مافیایی، مجوز واردات بی دلیل دارو نخواهد داد
 
ريیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: شبه مافیای واردات دارو و مکمل بدانند که وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو با این روش‌ های کهنه و هجمه‌ ها رسانه‌ ای، زیربار واردات بی رویه و بدون منطق دارو نخواهد رفت و این نمایش‌ ها قطعا منتج به صدور مجوز بی دلیل نخواهد شد.
 
به گزارش فانا، دكتر کیانوش جهانپور، برخی اظهارات درخصوص کمبود دارو در کشور را نمایشی هدفدار عنوان کرد و گفت: آنچه در مورد کمبود دارو در برخی از رسانه ‌ها منتشر می‌ شود، اغراق آمیز است و وقتی مصادیق ادعا پیگیری می‌ شود، در اغلب موارد فضاسازی و نمایش عوامل پشت پرده برای بازشدن دوباره باب واردات بی دلیل و بی رویه دارو است و به طور قاطع مي گويم كه وضعیت دارو در کشور حتی از زمان مشابه سال گذشته به مراتب بهتر بوده و به هیچ‌ وجه حتی به بحران دارویی نزدیک هم نشده و نخواهیم شد. 

وی برخی از مشکلات دارویی به ویژه در تراکنش‌ های مالی و بانکی بر اثر برخی مسائل تحریمی را تایید، اما تاکید کرد که به رغم تمام این تحدیدها، کمبودی در زمینه دارو به ویژه دارو‌های اساسی در کشور وجود ندارد و تا پایان بهار سال ۹۹ نیز دغدغه جدی از این بابت نداریم.

دكتر جهانپور به برخی افراد پشت پرده سیاه ‌نمایی در عرصه دارو اشاره و تصريح كرد: حساب واردکنندگان و فعالان اصیل و محترم دارو جدا است، اما شبه مافیای واردات دارو و مکمل بدانند که وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو با این روش‌ های کهنه و هجمه‌ ها رسانه‌ ای، زیربار واردات بی رویه و بدون منطق دارو نخواهد رفت و این نمایش‌ ها قطعا منتج به صدور مجوز بی دلیل نخواهد شد.

بنابر گزارش ميزان، ريیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در پایان تاکید کرد: سیاست اصولی وزارت بهداشت در حوزه دارو مشخص است، اصل بر عدم واردات دارو است، مگر خلاف آن با دلایل موجه ثابت شود.
 
کد مطلب : ۲۱۹۷۵
پنجشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۰
۰
 
مرجع : پایگاه خبری وبدا
 

ارسال
 
گروه های خبری :