يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ,23 February 2020
 
 
وزیر بهداشت:
طرح مدارس عاری از پوسیدگی دندان اجرا می‌شود
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امسال طرح مدرسه‌های بدون پوسیدگی از سوی دولت با راه اندازی کلینیک‌های درمانی برای کودکان، زنان باردار و شیرده به عنوان گروه هدف و افراد نیازمند مرمت دندان برای کاهش مشکلات ناشی از بهداشت دهان و دندان پیگیری می‌شود.
 
به گزارش فانا، سعید نمکی روز پنجشنبه در حاشیه سفر به استان سمنان برای افتتاح طرح‌های بهداشتی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: بخش دندانپزشکی بیمارستان آرادان یکی از طرح‌های افتتاح شده برای تحقق رویکرد کاهش مشکلات ناشی از بهداشت دهان و دندان است.

وی ادامه داد: اجرای طرح پرونده الکترونیکی سلامت  از سه ماه آخر سال گذشته آغاز و بر اساس وعده تا پایان فصل بهار این طرح با حضور رئیس جمهوری به بهره‌برداری رسید و اکنون در مرحله تکمیلی و حرکت به سمت نسخه نویسی الکترونیکی است.

نمکی ابراز داشت: برای اجرای طرح پرونده الکترونیکی سلامت، زمینه‌سازی در مطب‌ها، کلینیک‌ها و داروخانه‌ها باید فراهم شود.

وی ادامه داد: تا پایان آبان ماه امسال سامانه‌های لازم برای طرح پرونده الکترونیکی در داروخانه‌ها تکمیل شده و همزمان در مطب‌ها، کلینیک‌ها و بخش خصوصی پیش می‌رود.

وزیر بهداشت تصریح کرد: حذف دفترچه بیمه به عنوان عامل پر مشکل در نظام ارائه خدمت با اجرای طرح پرونده التکرونیکی محقق خواهد شد.

وی یادآور شد: مبارزه با فساد در بخش دارو و درمان با  توسعه سامانه‌ها، استفاده از افراد پاک دست برای نظارت بر عملکرد سامانه‌ها و الکترونیکی کردن خدمات است که این راهبرد تا پایان سال محقق می‌شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تخلف چهار شرکت که ارز گرفته و دارو وارد نکردند در حال پیگیری است و تخلفاتی که در عرصه دارو و تجهیزات پزشکی صورت گرفته به مقامات قضایی گزارش شده و گزارش‌های تکمیلی به مردم اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جامعه پزشکی نسبت به اقشار دیگر در برابر قانون تسلیم تر است و نمی‌تواند فرار مالیاتی داشته باشد چرا که در پایان هر ماه مالیات از آنها گرفته می‌شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: فرار مالیاتی در جامعه پزشکی بیشتر از اقشار دیگر جامعه نیست و جامعه پزشکی سرمایه اجتماعی است و نباید بی‌جهت مورد هجمه قرار بگیرد.

همزمان با سفر امروز نمکی به استان سمنان، ۴۰ طرح بهداشتی درمانی با اعتبار ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال کلنگ‌زنی و بهره‌بردای می‌شود.

آغاز عملیات ساخت گام آموزشی و سالن کنفرانس بیمارستان معتمدی شهرستان گرمسار با زیربنای یک هزار و ۸۰۰ مترمربع، افتتاح بیمارستان دندانپزشکی، کلنگ‌زنی خوابگاه دانشجویی، افتتاح خانه بهداشت در شهرستان آرادان، افتتاح خوابگاه دخترانه در شهرستان سرخه،  شروع علمیات طرح توسعه ، بهره برداری از اتاق‌های پیشرفته، اتاق وی آی پی و بخش فوق تخصصی کودکان در مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی بیمارستان امیرالمومنین(ع) سمنان، افتتاح بخش‌های تخصصی دانشکده دندانپزشکی، افتتاح پردیس بین الملل و افتتاح مرکز جامع سلامت شهری آموزشی فامیلی در سمنان ، از جمله طرح‌های کلنگ‌زنی و افتتاح شده در استان سمنان با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی است.
 
کد مطلب : ۲۲۰۱۴
شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۷
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :