شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ,30 May 2020
 
 
توکلی: واگذاری شرکت پالایش و تصفیه خون را لغو کنید
 
رئیس هیأت مدیره سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه‌ای به وزیر امور اقتصادی و دارایی، خواستار فسخ قرارداد واگذاری شرکت پالایش و تصفیه‌خون کشور شد.
 
به گزارش فانا، احمد توکلی روز دوشنبه با ارسال نامه‌ای به «فرهاد دژپسند» وزیر امور اقتصادی و دارایی خواستار فسخ فوری قرارداد واگذاری شرکت پالایش و تصفیه‌خون کشور شد.

 این درخواست به دلیل ابهام در واگذاری و عدم توانایی خریدار برای راه‌اندازی پالایشگاه خون با گذشت ۵ سال از زمان انعقاد قرارداد عنوان شده است.

در نامه رئیس دیده‌بان شفافیت و عدالت خطاب به وزیر امور اقتصادی و دارایی آمده است: به اطلاع می‌رساند که در تاریخ ۹۲/۱۲/۲۸ شرکت پالایش و تصفیه خون کشور با ابهامات فراوانی (قیمت‌گذاری، تشکیل کنسرسیوم، نحوه برگزاری مزایده، نحوه اعلام برنده و...) واگذار می‌شود. این واگذاری به دولت میلیاردها تومان خسارت وارد کرده است.

به گفته توکلی در بند ۱۱ ماده ۱۳ قرارداد واگذاری صراحتاً قید شده است که چنانچه خریدار پس از مدت پنج سال نتواند نسبت به راه‌اندازی پالایشگاه خون اقدام نماید، بدون مراجعه به هیئت داوری با اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرارداد فسخ می‌شود.

بر این اساس وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورخ ۹۸/۷/۷ طی نامه ۹۸/۶۵۴۷ تقاضای انفساخ قرارداد را از جنابعالی درخواست کرده است. لطفاً دستور قاطع درخصوص انفساخ قرارداد مذکور را با قید فوریت صادر فرمایید.

رئیس سازمان دیدبان شفافیت و عدالت  خاطرنشان کرد: سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات کشور و دیگر دستگاه‌های نظارتی نیز، اهمال صورت گرفته در واگذاری را پذیرفته و برای انفساخ قرارداد، براساس الزام قانونی نظر مشابهی دارند.
 
کد مطلب : ۲۲۶۰۳
دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۱
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :