شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ,30 May 2020
 
 
مرکز مشاوره‌ای در یکی از روستاهای لردگان مستقر شد
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای رفاه حال اهالی روستای لردگان ،علاوه‌بر ایجاد یک مرکز مشاوره بیماری‌ها در روستا، تیم کارشناسی برای ارائه خدمات مشاوره‌ای و تشخیصی و انجام مراقبت‌های بهداشتی در منطقه مستقر شده است.
 
به گزارش فانا، علیرضا رئیسی عصر یکشنبه در حاشیه شورای تامین شهرستان لردگان با بیان اینکه کمتر از ۵ درصد تست‌های انجام شده اهالی این روستا در خصوص ویروس HIVمثبت گزارش شده است، افزود: سایر اهالی نیز در حال مراجعه به مراکز و پایگاه‌ها برای انجام آزمایش و دریافت خدمات مشاوره‌ای هستند.
وی ادامه داد: تمام اقدامات با حفظ حرمت و کرامت افراد و محرمانگی اطلاعات و رازداری در حال انجام و نگرانی در خصوص تامین تجهیزات تشخیصی و تامین دارو بیماران وجود ندارد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه تمام خدمات آزمایشی، مشاوره‌ای و دارویی رایگان به اهالی روستا ارائه می‌شود، افزود: غربالگری‌ها بر اساس آخرین پروتکل و استانداردهای تعریف شده در حال انجام است.
رئیسی اظهار داشت: به مردم اطمینان می‌دهیم بهترین خدمات و تجهیزات تشخیصی و دارویی در اختیار این اهالی قرار گیرد و مسئولان تمام تلاش خود را برای کمک به مردم به کار می‌گیرند.به گزارش ایرنا، در چند روز اخیر اخباری مبنی بر ابتلای اهالی یکی از روستاهای شهرستان لردگان به ویروس HIV در فضای مجازی منتشر شد که باعث اعتراض و تجمع اهالی روستا در چهارشنبه هفته پبش شد.

شهرستان لردگان در ۱۶۰ کیلومتری چهارمحال و بختیاری قرار دارد.
 
کد مطلب : ۲۲۶۱۰
دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۱
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :