شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ,30 May 2020
 
 
تولید آزمایشگاهی ۴۰ ماده اولیه دارویی
 
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت گفت: هر ساله فراخوان اولویت های حوزه بهداشت، درمان، دارو و تجهیزات پزشکی در قالب یک کتابچه به فناوران و شرکت‌‌های دانش بنیان ارائه می شود.
 
به گزارش فانا، حسین وطن پور رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت درباره چگونگی همکاری با شرکت های دانش بنیان گفت: در تمام مناطق ده گانه آمایشی کشور تاکید داریم که بر اساس فرصت های منطقه ای، از فناوران و شرکت های دانش بنیان حمایت کنیم و هر یک از دانشگاه های علوم پزشکی موظف هستند که فرصت های منطقه ای را پیدا کنند تا از آنها حمایت کنیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر حدود 25 تا 30 درصد از بازار دارو و تجهیزات پزشکی در اختیار شرکت های دانش بنیان است و این میزان رو به رشد است البته از یک سو نیز مشکلاتی مانند تحریم و محدودیت واردات به رشد شرکت های دانش بنیان و افزایش سهم آنها از بازار کمک کرده است.

رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت اضافه کرد: امیدواریم تا پایان سال 98 شاهد رکورد شکنی فروش محصولات شرکت های دانش بنیان در حوزه سلامت باشیم و هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران نیز ارتباط خوبی با شرکت های دانش بنیان دارد و از آنها حمایت می کند و برای بازار سازی محصولات شرکت های دانش بنیان نیز اعلام آمادگی کرده است.

وطن پور یکی از برنامه های وزارت بهداشت را حمایت از تولید مواد اولیه دارو و تجهیزات پزشکی در کشور عنوان کرد و افزود: اخیرا نامه ای را به تمام دانشگاه های کشور در وزارت بهداشت و علوم ارسال و درخواست کردیم که اگر هر مجموعه ای در سالهای گذشته، ماده اولیه دارو و تجهیزات پزشکی را ساخته، به ما اعلام کنند و در حال حاضر حدود 40 ماده اولیه دارویی که در آزمایشگاه ساخته شده به ما اعلام شده است و پس از بررسی هایی که انجام می شود، مورد حمایت قرار می گیرند تا در کشور تولید شوند.
 
کد مطلب : ۲۲۶۲۰
شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۱۲
۱
 
مرجع : وبدا
 

ارسال
 
گروه های خبری :