پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ,4 June 2020
 
 
وزیر بهداشت عمان در دیدار با نمکی:
تاکید بر توسعه همكاری‌های ایران و عمان در زمینه صنعت دارو
 
وزیر بهداشت عمان در دیدار با وزیر بهداشت کشورمان گفت: در حوزه ساخت دارو از انتقال تکنولوژی های جدید این حوزه استقبال می کنیم و می توانیم در حوزه های پژوهشی و علمی نیز همکاری های خوبی داشته باشیم.
 
به گزارش فانا، دکتر احمد السعیدی، وزیر بهداشت عمان در دیدار با دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت کشورمان، ضمن قدردانی از مهمان نوازی کشور ایران و تلاش های وزارت بهداشت جهت برگزاری شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی، گفت: خیلی خوشحالیم که روابط عالی بین دو کشور داریم و امیدواریم با درایت و دوراندیشی رییس جمهوری کشور ایران و پادشاهی عمان همواره شاهد آرامش و امنیت باشیم.

وی در ادامه افزود: ایرانیان حق دارند که به تمدن کهن خود ببالند همچنین نظام بهداشتی ایران و شاخص های مثبت و درخشان در حوزه سلامت نیز نشان دهنده تلاش های وافر مسئولین بهداشتی این کشور در چند دهه است و همه کشورهای منطقه باید از این توانمندی ها و امکانات در زمینه مراقبتهای اولیه بهداشتی بهره ببرند.

وزیر بهداشت عمان با بیان این که می توانیم در حوزه های پژوهشی و علمی همکاری های خوبی داشته باشیم در ادامه بیان کرد: در زمینه مهم صنایع داروسازی  نیز  می دانیم بیش از 95 درصد داروهای مصرفی کشور ایران تولید داخلی کشور خودتان است و در حوزه ساخت دارو از  انتقال دانش و تکنولوژی به کشورمان استقبال می کنیم.

وزیر بهداشت عمان گفت: امیدواریم همواره امنیت و صلح برقرار باشد و در آینده تبادل تجربیاتی بیشتری در حوزه سلامت باهم داشته باشیم.
 
کد مطلب : ۲۲۸۰۱
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۲
۰
 
مرجع : وبدا
 

ارسال
 
گروه های خبری :