پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ,4 June 2020
 
 
پوشش بیمه‌ای داروی «تری پاراتاید» بیماران پوکی استخوان از هفته جاری
 
رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت از پوشش بیمه‌ای داروی «تری پاراتاید» در درمان پوکی استخوان از هفته جاری خبر داد.
 
به گزارش فانا، سید سجاد رضوی رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت در روز جهانی پوکی استخوان از پوشش بیمه ای یک داروی درمان پوکی استخوان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، خبر داد و گفت: داروی تری پاراتاید برای درمان پوکی استخوان به دلیل قیمت بالا و نبود راهنمای بالینی از پوشش بیمه ای خارج شده بود اما به دلیل نیاز بیماران و درخواست انجمن های علمی اقدامات کارشناسی برای پوشش بیمه ای این دارو انجام شد.


شروط شورای عالی بیمه برای پوشش بیمه داروی تری پاراتاید

وی ادامه داد: مقرر کرده بودیم در صورتی که قیمت داروی ایرانی تری پاراتاید برای درمان پوکی استخوان کاهش پیدا کند و معاونت درمان وزارت بهداشت راهنمای بالینی تجویز این دارو را تدوین و ابلاغ کند تا دارو به صورت منطقی به وسیله پزشکان تجویز شود.

اظهار کرد: با توجه به برآورده شدن شرایط شورای عالی بیمه برای پوشش بیمه ای داروی تری پاراتاید برآورده شده است، در هفته جاری داروی تری پاراتاید برای درمان بیماری پوکی استخوان مطابق با راهنماهای بالینی برای بیمارانی که سابقه شکستگی استخوان دارند یا پوکی استخوان آنها پیشرفته است، تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.

گفتنی است؛ به گفته جمشیدی رئیس انجمن روماتولوژی ایران داروی تولید داخل «تری پاراتاید» که برای کنترل بیماری پوکی استخوان است، حدود دو سال و نیم پیش از پوشش بیمه ای خارج شده بود و  ۷ هزار بیمار نیازمند این دارو، از تهیه آن محروم شده بودند.

وی افزود: این دارو، تنها دارویی است که در مدت ۱۸ تا ۲۴ ماه مصرف، آثار درمانی خود را نمایان می سازد و بهترین دارو برای بیماران دچار پوکی استخوان شدید است و  قیمت ۵۰۰ هزار تومانی این دارو بدون پوشش بیمه موجب شده بود برخی بیماران ینازمند آن را مصرف نکنند در حالی که دارو تحت پوشش بیمه فقط ۵۰ هزار تومان هزینه برای بیماران داشت.
 
کد مطلب : ۲۲۸۴۹
سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۹
۰
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
 

ارسال
 
گروه های خبری :