پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ,9 July 2020
 
 
رئیس هیئت امنای صرفه جویی ارزی خبر داد؛
خرید دستگاه های شتاب دهنده تولید داخل برای درمان تومورهای سرطانی
 
رئیس هیئت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، از خرید دستگاه های شتاب دهنده در جهت تسریع در روند بهبود بیماران مبتلا به سرطان خبر داد.
 
به گزارش فانا، مهدی یوسفی، درباره خرید تجهیزات پزشکی از تولیدکنندگان داخلی اظهار کرد: هیئت امنا اولین خریدار دستگاه شتابدهنده خطی است که این دستگاه در درمان تومورهای سرطانی تاثیرگذار است.وی با اشاره به اینکه دستگاه شتابدهنده موجب تسریع روند بهبودی بیمار و صرفه جویی هزینه‌های شیمی درمانی می‌شود، افزود: اولین دستگاه شتابدهنده‌ای که در ایران ساخته شد دستگاه LOW ولتاژ است و در دنیا  کمتر از ۱۰ تولید کننده وجود دارد و خوشبختانه تولیدکنندگان داخلی ما جزو این کشورها محسوب می‌شوند.

رئیس هیئت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران خاطرنشان کرد: هیئت امنا جهت حمایت از تولید داخل با شرکت تولید کننده قرارداد بسته است و تاکنون تعداد ۱۰ دستگاه را خریداری کرده و با حمایت از تولید داخل قیمت دستگاه به یک دهم قیمت خارجی کاهش یافته است.

یوسفی ادامه داد: معاونت درمان وزارت بهداشت، مراکز دانشگاهی پیشنهادی جهت نصب دستگاه‌های مذکور را به هیئت امنای صرفه جویی ارزی ارائه داده است تا با هماهنگی‌های انجام شده هرچه سریع‌تر دستگاه‌ها در این مراکز درمانی نصب شوند.

وی عنوان کرد: بر اساس فرمایش رهبری حمایت از  تولید کنندگان داخل جهت پیشرفت هرچه بیشتر کشورمان امری ضروری است بنابراین هیات امنای صرفه جویی ارزی در نظر دارد از طریق پیش پرداخت هزینه‌ها از تولیدکنندگان داخلی حمایت کند.

یوسفی با بیان اینکه مجوزهای مربوطه دستگاه‌های شتابدهنده توسط اداره کل تجهیزات پزشکی صادر شده است، افزود: اداره کل تجهیزات پزشکی بررسی‌های لازم را در خصوص کیفیت این دستگاه‌ها انجام داده‌ و کیفیت این دستگاه‌ها را تایید کرده است.
 
کد مطلب : ۲۲۸۸۸
پنجشنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۴
۰
 
مرجع : خبرگزاری مهر
 

ارسال
 
گروه های خبری :