سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
 
 
کمبود ۲ نوع انسولین رفع شد
 
مدیر کل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: طی روزهای اخیر در برخی از استان‌ها مشکلاتی در زمینه توزیع انسولین وجود داشت که این مشکل رفع شده است.
 
به گزارش فانا، غلامحسین مهرعلیان مدیر کل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو  با اشاره به اینکه تمام انسولین‌های قلمی به وفور در کشور موجود است، گفت: نحوه عرضه انسولین بر اساس سیاست‌گذاری جدید تغییراتی یافته است.

وی با تأکید بر اینکه هیچ مشکلی در زمینه تأمین انسولین وجود ندارد، عنوان کرد: محموله‌های انسولین‌های قلمی به اندازه نیاز چندین ماه کشور در انبارها و گمرک موجود است. تدابیر لازم برای رفع هرگونه کمبود اندیشیده شده است بنابراین بیماران نگران تأمین داروی خود نباشند. 

مدیر کل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو تصریح کرد: طی روزهای اخیر در برخی از استان‌ها مشکلاتی در زمینه توزیع انسولین وجود داشت که این مشکل رفع شده و ظرف یکی دو روز آینده انسولین‌های جدید توزیع خواهد شد.

به گزارش فارس، انسولین از جمله داروهای مهم موجود در بین اقلام دارویی هر داروخانه است که به دلیل نقش حیاتی برای بیماران دیابتی از اهمیت بالایی در سبد دارویی این گروه از بیماران برخوردار است.
 
کد مطلب : ۲۳۰۶۲
دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۰
۰
 
مرجع : خبرگزاری فارس
 

ارسال
 
گروه های خبری :