سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
 
 
مطیع‌نیا در گفت‌وگو با فانا خبر داد:
راه‌اندازی خط جدید تولید داروهای ضدسرطان آوه سینا؛ به‌زودی
 
مدیر تولید شرکت داروسازی آوه سینا از راه‌اندازی خط جدید تولید داروهای ضدسرطان این شرکت در آینده نزدیک خبر داد.
 
مجید مطیع‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار فانا افزود: فهرست داروهایی که امروز برای تولید در شرکت وجود دارد بالغ بر 45 نوع دارو است که با محاسبه دوزهای دارویی این عدد بیشتر نیز می‌شود.

وی گفت: خط جدید داروهای ضدسرطان به زودی در آوه سینا راه‌اندازی خواهد شد که حدود 10 داروی ضدسرطان برای تولید در آن پیش‌بینی شده است که به محض دریافت مجوزهای لازم از وزارت بهداشت و پروانه بهره‌برداری، تولید آنها آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه خط جدید ضدسرطان در کارخانه فعلی قرار دارد، گفت: اقدامات لازم برای این خط در حال انجام است و در شرف بازدید GMP قرار دارد. با اتمام این اقدام در اولین فرصت راه‌اندازی می‌شود. امیدواریم این راه‌اندازی در سال جاری انجام شود.

مدیر تولید شرکت داروسازی آوه سینا گفت: در این خط 3 نوع داروی ضدسرطان برای تولید در شروع در نظر گرفته شده است. سونیتینیب، ایمتینیب و کپستابین از داروهایی هستند که زیرساخت‌های تولید آنها در شروع فعالیت این خط ایجاد شده است.

وی اظهار کرد: صادرات هم داشته‌ایم اما به دلیل مشکلات تحریم و تامین داخلی صادرات را متوقف کرده‌ایم.

مطیع نیا افزود: زیرساختی که برای تولید داروهای ضدسرطان فراهم کرده‌ایم، بیشتر بومی‌سازی است، البته به غیر از برخی دستگاه‌ها که متعلق به یک برند خاص است. سیستم بسته کار شده است. ایزولاتورها بطورکلی داخلی‌سازی شده‌اند. از سوی دیگر کل سایت نیز به پیمانکاران داخلی سپرده شده است و حضور در برنامه بومی‌سازی داروها از سیاست‌های شرکت است.

به گفته وی، این شرکت علاوه بر داروهای سرطانی در حوزه داروهای جنرال نیز فعالیت دارد.

مطیع‌نیا اظهار کرد: برای تولید داروهای ضدسرطان برخی الزامات خاص وجود دارد که باید اجرا شوند تا ایمنی افرادی که مشغول بکار هستند، حفظ شود. بطورکلی سیستم به صورت بسته کار شده تا اثری روی پرسنل نداشته باشد. کل سایت حالت جنرال است منتها دستگاه تولید داروهای پرخطر به صورت سیستم بسته است و خط تولید آن جدا از تولید داروهای جنرال است.

گفت‌وگو از محمدجواد به‌آبادی
 
کد مطلب : ۲۳۰۷۷
دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۷
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :