سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
 
 
صفاری در گفت‌وگو با فانا:
داروسازی جابر ابن حیان را به جایگاه واقعی آن بر می‌گردانیم
 
مدیرعامل شرکت داروسازی جابر ابن حیان گفت: تلاش می‌کنیم با یک برنامه‌ریزی دقیق، شرکت داروسازی جابر ابن حیان را طی دو سال آینده به جایگاه واقعی آن در صنعت داروسازی کشور بازگردانیم.
 
مصطفی صفاری که این هفته به عنوان مدیرعامل جدید شرکت داروسازی جابر ابن حیان منصوب شد، در گفت‌وگو با خبرنگار فانا با اشاره به اینکه شرکت داروسازی جابر ابن حیان پروژه‌های نیمه تمام زیادی دارد که تکمیل آنها برای این شرکت بسیار مهم و سودآور خواهند بود، افزود: فعالیت‌های مثبتی را که از گذشته در این شرکت انجام شده است، تکمیل خواهیم کرد. همچنین پتانسیل خوبی در بخش تحقیق و توسعه شرکت برای تولید محصولات جدید و داروهای هایتک وجود دارد که حتما این پتانسیل را نیز عملیاتی خواهیم کرد.

او با بیان اینکه حفظ بازارهای موجود و تلاش برای گرفتن سهم بیشتر از بازار، تقویت بخش برندینگ و مارکتینگ و تولید داروهای جدید از مهمترین برنامه‌های شرکت داروسازی جابر ابن حیان در این دوره خواهند بود، توضیح داد: در یک برنامه چند ساله تلاش خواهیم کرد که شرکت داروسازی جابر ابن حیان را به جایگاه قبلی آن بازگردانیم. همانطور که می‌دانید این شرکت همواره جزو یکی از شرکت‌های برتر داروسازی کشور بوده که باید تلاش کنیم این جایگاه مجددا کسب شده و حتی ارتقا نیز یابد. تولید داروی باکیفیت، تقویت صادرات و عمل به تعهدات داخلی هم در اولویت ما قرار دارند.

وی گفت: در حوزه نیروهای انسانی سعی خواهیم کرد که نیروهای توانمندی را به شرکت اضافه کنیم و با تقویت روحیه کار گروهی پتانسیل‌های بالقوه موجود در شرکت را بالفعل کنیم. با توجه به اینکه در موقعیت خوبی در شهر تهران قرار داریم، تامین نیروهای متخصص برای ما راحت‌تر است.

وی با اشاره به حمایت هلدینگ شفادارو از شرکت داروسازی جابر ابن حیان که باعث دلگرمی این شرکت شده است، اظهار کرد: برنامه‌هایم برای مدیریت شرکت در سه فصل کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت در حال تهیه است که به زودی نهایی و اجرایی خواهند شد.

صفاری تاکید کرد: باید طوری کار کنیم که خیال سهامداران شرکت داروسازی جابر ابن حیان از هزینه‌ای که در این شرکت به عنوان یک سرمایه‌گذاری با ریسک پایین انجام داده‌اند، راحت باشد. متاسفانه در یکی دو سال اخیر افزایش قیمت چندانی روی محصولات تولیدی داروسازی جابر ابن حیان رخ نداده است که امسال این روند تسریع شده و آن را پیگیری خواهیم کرد. با فعال شدن همه خطوط تولیدی شرکت شاهد رشد خوبی در سال‌های آینده در داروسازی جابر ابن حیان خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت داروسازی جابر ابن حیان تاکید کرد: امسال در داروسازی جابر ابن حیان سود عملیاتی و غیرعملیاتی داریم و در بخش غیرعملیاتی هم همه شرکت‌هایی که در آنها سهامدار هستیم، بسیار خوب عمل کرده‌اند.

وی درباره آخرین وضعیت شرکت داروسازی راموفارمین که شرکت داروسازی جابر ابن حیان سهامدار عمده آن است و خود وی نیز پیش از این مدیرعاملی آن را بر عهده داشته است، توضیح داد: با توجه به مشکلی شرکت توسعه دارویی رسا برای صنعت دارو و به ویژه شرکت راموفارمین به وجود آورد، در این شرکت دچار چالش نقدینگی شدیم که در سال گذشته با حمایت هلدینگ شفادارو جریان نقدینگی در این شرکت به حالت نسبتا عادی بازگشت و این باعث شد تا روند سوددهی عادی را در این شرکت در سال جاری داشته باشیم بطوریکه در نیمه نخست امسال بیش از 180 درصد بودجه تصویب شده دوره و 75 درصد بودجه سود سال محقق شد و در پایان امسال نیز قطعا این شرکت سود برنامه‌ریزی شده خود را محقق خواهد کرد. روندهای تکمیلی توسعه‌ای نیز در این شرکت آغاز شده است و می‌توانیم مطمئن باشیم که در آینده خطر خاصی داروسازی راموفارمین را تهدید نخواهد کرد. در واقع داروسازی راموفارمین در حال حرکت، ترمیم می‌شود. این شرکت در خرداد ماه 97 زیان 3 میلیارد تومانی داشت که در پایان سال قبل به سود ناخالص 27 میلیارد تومانی دست یافت.

صفاری با بیان اینکه امیدواریم دولت به صورت واقعی از صنعت داروسازی حمایت کند، گفت: صنعت داروسازی جزو صنایع سودده و استراتژیک کشور است که دانش و علم مرتبط با آن در کشور بومی سازی شده است و قابلیت‌های زیادی در این صنعت وجود دارد.گفتنی است، مصطفی صفاری دارای مدرک دکترای داروسازی و PHD فارماسوتیکس از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران است. وی هم‌اکنون عضو هیات علمی دانشگاه آزاد در گروه  فارماسوتیکس و نانوتکنولوژی پزشکی است. از سوابق کاری وی نیز می‌توان به مشاور فرمولاسیون شرکت باریچ اسانس، معاون فنی و بهره‌برداری و مشاور مدیرعامل شرکت داروسازی فارماشیمی، مدیر تولید و عضو هیات مدیره شرکت کیمیدارو و مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت داروسازی راموفارمین اشاره کرد.

گفت‌وگو از محمدجواد به‌آبادی
 
کد مطلب : ۲۳۰۷۹
چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۶
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :