يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ,11 April 2021
 
 
فرمول هایی برای ترمیم موهای خشک و آسیب دیده
 
اگر مو‌های خشک و شکننده دارید با استفاده از روش‌های موثر در ترمیم و شاداب سازی مو، می‌توانید مو‌هایی سالم و براق داشته باشید.
 
به گزارش فانا، مصرف ماسک های ترميم كننده و تقويت كننده، كمک شایانی به داشتن موهاى سالم می‌کند ولی اثر آن كوتاه مدت است.روش های ترمیم موهای آسیب دیده

كراتين نوعى پروتين است كه در پوست، مو و ناخن وجود دارد و در فرمول مواد ترميم كننده پيورا-لاكس، كراتين فقط قسمت کوچکی از ١٨ اسيد آمينه‌ای است كه ساختار مو را تشكيل می‌دهند. يكى ديگر از موثرترين اسيدهاى آمينه موجود در پيورا-لاكس، سيستئين است كه مقاومت، براق شدن و صاف شدن مو را افزايش می‌دهد.

پيورا-لاكس روشى است براى ترميم و تقويت مو، كه تركيبى از اسیدهای آمینه، عصاره روغن‌ها و آنتى اكسيدان‌هاى طبيعی برای تقویت و ترمیم مو به کار می‌روند. اسیدهای آمینه که واحدهای سازنده پروتئین‌ها هستند، وارد قشر خارجى یا کورتکس مو شده و موجب ترميم، بازسازى، صافى و نرمی آن می‌شوند و مولكول‌هاى چربى موجود در روغن‌ها نیز مانند يك لايه محافظ دور مو را احاطه می کنند و از آن در برابر آسيب هاى روزمره محافظت می‌کنند. روش پيورا-لاكس براى تمام موها اعم از موهایی كه هيچ وقت رنگ نشده‌اند و موهایی كه قبلاً رنگ و مش شده‌اند، مناسب است.

در اين روش ابتدا مو با شامپو مخصوص شسته می‌شود و پس از آن با مواد پيورا-لاكس به خوبی آغشته می‌شود و این مواد به كمك نور مادون قرمز وارد لایه‌های مو می‌شوند. پس از آبكشى دوباره مو، با استفاده از حرارت لایه‌های مو بسته می‌شوند و مواد پيورا-لاكس داخل مو باقى می‌مانند. بعد از اين مرحله مو دوباره آبكشى می‌شود و به مواد ديگرى كه حاوى ويتامين، آنتى اكسيدان و روغن‌هاى غنى (مانند روغن نارگيل، آووكادو و عناب) است، آغشته می‌شود و پس از چند دقيقه مو آبكشى و استايل داده می‌شود .

مصرف ماسک‌های ترميم كننده و تقويت كننده

ماسک مو كمک شایانی به داشتن موهاى سالم می‌کنند ولی اثر آنها كوتاه مدت است، با بهره گرفتن از يكی از روش‌های موثر و مناسب جوان‌سازی مو می‌توانيد برای مدت طولانی‌تری از داشتن موهای زيبا وسالم لذت ببريد که از جمله این روش‌ها بوتاکس مو است.

بسته به جنس، نوع مقاومت و فر مو، انجام اين روش ترميمى به ٣ تا چهار ماه  ساعت زمان نیاز دارد و پس از آن هيچ گونه محدوديت زمانى برای شستن و رنگ كردن مو وجود ندارد. اثر این روش بين چهار ماه تا ٦ ماه باقى خواهد ماند و با انجام مرتب اين روش موثر ترميمى، برای هميشه از داشتن موهاى محكم، سالم، شاداب، براق، نرم، بدون وز، صاف و قابل كنترل بهره مند خواهيد شد .

مواد مورد استفاده در روش پيورا-لاكس كاملا طبيعى و فاقد سولفات و فرمالدئید است.

از این رو این روش مو را نرم، سالم، بدون وز، براق و قابل كنترل می‌كند، پيورا-لاكس شامل اسيدهای آمينه‌ای است كه باعث توليد و رسيدن كامل كراتين به مو می‌شوند و در نتيجه موها را در هر شرايطى بهبود می‌بخشند.

بوتاکس مو

بوتاكس مو يكى از روشهای موثر در بازسازی و ترميم موهاى آسيب ديده، خشک و داراى موخوره است. تركيبات بوتاكس مو با ورود به جدار داخلى هر تار مو، باعث ترميم ساختار موهاى آسيب ديده می‌شوند که نتيجه آن، تغییر مو به موهاى نرم و براق و سالم است و اثر آن تا ٢ ماه باقی می ماند.

اما این ماسک از مواد هیالورونیک اسيد که نوعی اسید آلی که در میوه‌ها یافت می شود و با توانایی نگهداری آب تا هزار برابر وزن خود، باعث آبرسانی عمیق و موثر به مو می‌شود تشکیل شده است.

مواد دیگری هم در تشکیل این ماسک وجود دارد که از جمله آنها می‌شود به  كلاژن طبيعی اشاره کرد که عامل موثری در ترميم، پر پشت كردن مو و سالم سازی موهای آسيب ديده است.

 ويتامين های گروه B: این ویتامین‌ها باعث ترميم و نیز سرعت بخشيدن به رشد موهاى از دست رفته می شوند.

ويتامين E: این ویتامین باعث محافظت از مو در برابر آسيب‌هاى محيطى است و به ترميم موهاى آسيب ديده و جلوگيرى از ريزش مو کمک می کند

اسيد سيتریک: عامل تنظيم كننده PH پوست سر می‌باشد.

كراتين: به عنوان عامل آبرسان و فلوژنتيک در نگهداری و ترميم ساختار كوتيكل مو، از فيبرهای مو در برابر آسیب عوامل شيميایی و فيزيكی حفاظت می‌کند.

روغن آرگان: باعث كوتاه شدن زمان صاف كردن مو می‌شود.

انجام بوتاكس مو بسته به نوع و جنس مو، حدود ٢ ساعت زمان لازم دارد. برای حفظ بوتاكس مو، استفاده از شامپوهای بدون نمك توصيه می‌شود.
 
کد مطلب : ۲۳۱۲۸
پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۴۹
۰
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
 

ارسال
 
گروه های خبری :