پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ,9 July 2020
 
 
ارسال نامه‌ به اداره تجهیزات پزشکی در خصوص افزایش نامتعارف قیمت‌ دستگاه‌های رادیولوژی
 
دبیر انجمن رادیولوژی ایران گفت: قیمت دستگاه‌های رادیولوژی در بازار خیلی بیشتر از قیمت تمام شده با ارز نیمایی است.
 
به گزارش فانا، وحید کریمی دبیر انجمن رادیولوژی ایران با اشاره به مشکلات متخصصان رادیولوژی در کشور اظهار کرد: با اعمال تحریم‌های مختلف بر علیه کشورمان نقل و انتقال پول انجام نمی‌شود، به همین دلیل به روز رسانی و خرید دستگاه‌های جدید رادیولوژی و ملزومات مصرفی با مشکلات مختلفی روبرو شده است.

او ادامه داد: قیمت دستگاه‌های تصویربرداری فراتر از ارز نیمایی در بازار پیدا می‌شود و به همین دلیل ما به عنوان نمونه قیمت چند دستگاه موجود در بازار را استعلام و به صورت نامه به اداره تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت برای پیگیری بیشتر ارسال کرده‌ایم .

دبیر انجمن رادیولوژی ایران تاکید کرد: با نوسانات نرخ ارز قیمت دستگاه‌های رادیولوژی و ملزومات مصرفی بالا رفته است، به طوری که همکاران ما جهت خرید تجهیزات تصویربرداری یا دستگاه‌های جدید دچار مشکلات متعددی شده و باید هزینه‌های گزافی را بپردازند.

کریمی گفت: خوشبختانه  هیچ کمبودی در زمینه دستگاه‌های رادیولوژی در کشور وجود ندارد، اما بروز کردن دستگاه‌های جدید به  دلیل اعمال تحریم های ظالمانه به سختی انجام می‌شود.

او یادآوری کرد: هزینه خرید دستگاه‌های رادیولوژی بالا است اما متاسفانه تعرفه همکاران ما بسیار پایین است و امیدوارم برای سال آینده تعرفه ها واقعی شوند تا بسیاری از مراکز ما دچار ورشکستگی نشوند.
 
کد مطلب : ۲۳۱۳۰
پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۵۲
۰
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
 

ارسال
 
گروه های خبری :