سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
 
 
پهلوان در گفت‌وگو با فانا مطرح کرد:
حتی در ماه‌های نوامبر و دسامبر هم می‌توان واکسن آنفلوآنزا را زد
با حمایت وزارت بهداشت واکسن چهار ظرفیتی را در ایران ثبت کردیم
 
رئیس مدیکال منطقه‌ای (آفریقا، خاورمیانه و اوراسیا) شرکت سانوفی پاستور گفت: افرادی که هنوز واکسن آنفلوآنزا را نزده‌اند، طبق توصیه سازمان جهانی بهداشت می‌توانند در ماه نوامبر و دسامبر نیز واکسن بزنند و با این کار حتی ایمنی آنها در برابر آنفلوآنزا بیشتر نیز باقی خواهد ماند.
 
تامر پهلوان در گفت‌وگو با خبرنگار فانا با اشاره به اینکه اخیرا نشست ملی آنفلوآنزا در ایران با هدف افزایش آگاهی درباره آنفلوآنزا، بار بیماری آنفلوآنزا، روش‌های پیشگیری از آنفلوآنزا، افزایش آگاهی درباره آنفلوآنزا در بین پرسنل بخش بهداشت و درمان و ارائه اطلاعات جدید درباره آنفلوآنزا و واکسن آنفلوآنزا با حمایت شرکت سانوفی پاستور برگزار شد، افزود: شرکت سانوفی پاستور به عنوان لیدر بازار واکسن‌های آنفلوآنزا در جهان امسال برای دومین بار واکسن چهار ظرفیتی آنفلوآنزا را لانچ کرد که با واکسن سه ظرفیتی سال‌های قبل متفاوت بوده و یک سوش بیشتر را پوشش می‌دهد و به این ترتیب شانس پیشگیری از ابتلای افراد به آنفلوآنزا را افزایش می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه شرکت سانوفی پاستور همواره روابط نزدیک و خوبی با وزارت بهداشت ایران داشته و از افزایش بهداشت عمومی در ایران حمایت کرده است، عنوان کرد: تامین به موقع واکسن آنفلوآنزای موردنیاز ایران نشانه‌ای از حمایت شرکت سانوفی پاستور از افزایش بهداشت عمومی در ایران است که تاثیر قابل توجهی در پیشگیری از ابتلا به آنفلوآنزا در گروه‌های پرخطر دارد. ضمن اینکه با حمایت وزارت بهداشت ایران توانستیم واکسن چهار ظرفیتی سانوفی پاستور را نیز در ایران ثبت کنیم.

پهلوان با بیان اینکه سازمان جهانی بهداشت سیاست‌گذاری اصلی حوزه واکسن‌ها در جهان محسوب می‌شود، عنوان کرد: سازمان جهانی بهداشت حالا علاوه بر واکسن سه ظرفیتی استفاده از واکسن چهار ظرفیتی را هم که یک سوش بیشتر را پوشش می‌دهد، توصیه می‌کند. همچنین درباره گروه‌های پرخطر در اولویت دریافت واکسن و سن تزریق واکسن تغییرات خاصی در گایدلاین‌های جهانی نسبت به سال‌های قبل رخ نداده است.

رئیس مدیکال منطقه‌ای (آفریقا، خاورمیانه و اوراسیا) شرکت سانوفی پاستور عنوان کرد: بیماری آنفلوآنزا یک بیماری غیر قابل پیش‌بینی است و مشخص نیست کی می‌آید و چطور می‌آید. برخی سال‌ها حالت ملایمی دارد و برخی سال‌ها بسیار حاد است. بنابراین دانستن روش‌های پیشگیری از ابتلا به آنفلوآنزا و آمادگی در برابر آن بهترین کار ممکن است و اینکه همواره فرض کنیم که فصل آنفلوآنزای حادی را در پیشرو داریم و خود را برای آن آماده کنیم.

او در پاسخ به سوال فانا درباره اینکه آیا در پایپ لاین شرکت سانوفی پاستور محصول جدیدی نیز وجود دارد؟ توضیح داد: ما خود را برای لانچ واکسن‌های جدیدی در حوزه‌های مننژیت و یک بیماری تنفسی ویروسی آماده می‌کنیم.

گفت‌وگو از محمدجواد به‌آبادی
 
کد مطلب : ۲۳۱۵۷
دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۰
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :