پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ,9 July 2020
 
 
برنامه‌های توسعه‌ای شرکت‌های بزرگ داروسازی در مصر
 
نمایندگان شرکت‌های داروسازی جانسون&جانسون، فایزر، ایلای لیلی، GSK و موندی فارما و نماینده انجمن تولیدکنندگان و تحقیقات دارویی آمریکا (PhRMA) در دیدار با سحر نصر وزیر سرمایه‌گذاری و همکاری بین‌المللی مصر و تامر اسام معاون وزیر بهداشت و جمعیت این کشور از برنامه‌های توسعه‌ای این شرکت‌ها در بازار مصر خبر دادند.
 
به گزارش فانا، سحر نصر در این دیدار گفت: مصر به‌دنبال افزایش سهم مشارکت بین‌المللی در فرایند توسعه این کشور به ویژه در حوزه بهداشت و با چارچوب سرمایه‌گذاری در سرمایه انسانی و ارتقای کیفیت زندگی مردم مصر است.

نمایندگان شرکت‌های داروسازی چندملیتی هم با اشاره به موقعیت استراتژیک مصر در منطقه خاورمیانه و آفریقا از برنامه‌های خود برای افزایش سرمایه‌گذاری در مصر خبر دادند.

جانسون&جانسون امسال 7.7 میلیون دلار در این کشور سرمایه‌گذاری خواهد کرد. ارزش کسب‌وکار فعلی این شرکت در مصر 142 میلیون دلار است.

شرکت GSK نیز تاکنون بالغ بر 800 میلیون دلار در مصر سرمایه‌گذاری کرده و 15 هزار نفر نیرو در 10 کارخانه وابسته به خود در مصر دارد.

به گزارش منااف‌ان، شرکت GSK در حال اضافه کردن دو خط تولید دیگر در مصر است، یکی با سرمایه‌گذاری 6.1 میلیون دلار در 2019 به بهره‌برداری می‌رسد و دیگری با سرمایه‌گذاری 4.9 میلیون دلار در سال 2020.
 
 
کد مطلب : ۲۳۱۵۸
دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۴
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :