سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
 
 
خسروی در گفت‌وگو با فانا خبر داد:
برگزاری کمپین حلقه آبی توسط تهران شیمی همزمان با هفته ملی دیابت
تهران شیمی صاحب یکی از کامل‌ترین سبدهای داروهای خوراکی کنترل‌کننده قند خون است
 
مدیر دپارتمان بازاریابی شرکت داروسازی تهران شیمی گفت: شرکت داروسازی تهران شیمی یکی از کامل‌ترین سبدهای داروهای خوراکی کنترل‌کننده قند خون را در بین شرکت‌های داروسازی کشور در اختیار دارد.
 
دکتر مرجان خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار فانا در حاشیه سمینار روز جهانی دیابت که در مجتمع بیمارستان امام خمینی (ره) برگزار شد با اشاره به اینکه امسال شرکت داروسازی تهران شیمی با برگزاری کمپین حلقه آبی با شعار "رکاب بزن و به جنگ دیابت برو" در سمینار روز جهانی دیابت شرکت کرده است، توضیح داد: با توجه به اینکه شعار امسال روز جهانی و هفته ملی دیابت "از خانواده‌ خود مراقبت کنید" است، کمپین حلقه آبی را در راستای اطلاع‌رسانی به بیماران دیابتی و نیز اهمیت و نقش بسیار مهم اصلاح سبک زندگی در بیماران مبتلا به دیابت ارایه کرده‌ایم.

وی افزود: تلاش ما بر این بود تا برای بیماران دیابتی و خانواده‌های این عزیزان که در این کمپین حضور داشتند لزوم انجام فعالیت‌های بدنی روزانه و نیز تاثیر آن را در پیشگیری و کنترل بیماری دیابت به تصویر بکشیم. در این کمپین قبل از انجام فعالیت ورزشی قند خون افراد اندازه‌گیری می‌شد و اگر قند خون پایین بود به افراد توصیه می‌شد، پس از صرف یک وعده غذایی مجددا به غرفه بازگردند. همچنین، پس از انجام فعالیت ورزشی قند خون فرد مجددا اندازه‌گیری و نتیجه این دو تست قندخون با هم مقایسه می‌شد تا فرد بطور عینی متوجه میزان تاثیر فعالیت بدنی بر میزان قند خون خود شود. در واقع می‌توان گفت در این کمپین افراد تاثیر ورزش را بر میزان قند خون خود به صورت شخصی تجربه می‌کردند و بی شک، چنین تجربه ای بسیار می‌تواند در اصلاح سبک زندگی افراد کمک کننده و یاری‌رسان باشد.

وی با بیان اینکه شرکت داروسازی تهران شیمی از یک سبد تقریبا کامل داروهای خوراکی کاهنده قند خون برخوردار است افزود: یکی از اهداف کلان تهران شیمی در راستای چشم‌انداز خود، تولید و عرضه داروهای ترکیبی خوراکی قند خون همگام با پیشرفت‌های روز علم داروسازی و پزشکی در راستای پاسخ به نیاز بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 در داخل کشور است. این داروها علاوه بر تمام مزایا و ویژگی‌های مفیدی که دارند با بهبود تعامل بین پزشک و بیمار که به اصطلاح Concordance نامیده می‌شود، تاثیر بسیار خوبی در درمان بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 خواهد گذاشت.خسروی درباره مهمترین داروهای خوراکی دیابت لانچ شده در سال‌های 97 و 98 توسط شرکت داروسازی تهران شیمی توضیح داد: داروهای جاردیپا (امپاگلیفلوزین) و ژانومیکس (ترکیب متفورمین و سیتاگلیپتین) از جمله داروهای خوراکی جدید درمان دیابت نوع 2 شرکت داروسازی تهران شیمی هستند که اواخر سال گذشته وارد بازار شده‌اند. برخی از داروهایی که طی سال گذشته و نیز امسال لانچ شده‌اند یا خواهند شد، مانند متفورتکس (متفورمین) IR و متفورتکس ER (آهسته رهش) مولکول‌های جدیدی نیستند اما شکل دارویی متفاوت یا دراگ دلیوری متفاوتی دارند. بعلاوه، تا پایان امسال چند محصول جدید از جمله ترکیب متفورمین و امپاگلیفلوزین با نام تجاری جاردی‌پلاس در دو دوز متفاوت و نیز ترکیب متفورمین و لیناگلیپتین نیز روانه بازار خواهند شد.

او با بیان اینکه در نیمه نخست سال آینده نیز بیش از 10 محصول جدید در حوزه‌های درمانی مختلف و از جمله دیابت، نورولوژی، ام اس، گوارش و ... وارد بازار خواهد شد، اذعان کرد: سبد داروهای دیابت، تقریبا بعد از سبد داروهای اعصاب و روان و آنتی‌بیوتیک‌ها، رده سوم را از نظر تعداد مولکول لانچ شده در این شرکت به خود اختصاص داده است.

گفت‌وگو از محمدجواد به‌آبادی
 
کد مطلب : ۲۳۱۶۷
سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۵
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :