پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ,9 July 2020
 
 
رُش پارس اعلام کرد:
تائید فروش داروی تقلبی مب‌ترا در شیراز در سال 1393
 
در پی گزارش "فانا" درباره فروش داروهای تقلبی مب‌ترا (متعلق به شرکت رُش) در شیراز در سال 1393 شرکت رُش پارس بیانیه‌ای رسمی را در این زمینه منتشر کرد.
 
به گزارش فانا، متن بیانیه شرکت رُش پارس به شرح زیر است:

شرکت رُش پارس از اخبار و اظهارنظرهایی که اخیراً در رسانه‌ها در مورد داروی مب‌ترا® منتشر شده مطلع است.

ضمن تاکید بر این نکته که داروی مب‌ترای موجود در کشور در حال حاضر هیچ‌گونه عارضه جانبی مشابه و مرتبط ندارد، تاکید می‌شود که داروهای مورد بحث موجود در شیراز در سال ۱۳۹۳ (۲۰۱۴) غیر اصل و تقلبی بوده است.

شرکت رُش پارس بلافاصله پس از اطلاع از وجود چنین دارویی در کشور، پس از نامه‌نگاری با سازمان‌های ذی‌ربط و وزارت بهداشت، نمونه را برای انجام دقیق‌ترین آزمایش‌ها جهت تشخصی هویت محصول به مجهزترین آزمایشگاه‌های خود واقع در شهر بازل کشور سوییس ارسال کرد.

نتایج این آزمایشات به‌وضوح نمایان کرد که داروی موردنظر، محصول شرکت رُش نبوده و نه‌تنها فاقد ماده موثره ریتوکسیماب® و فاقد اصالت بوده، بلکه حتی در طراحی جعبه مغایرت‌های جدی با داروی اصلی داشته و جزو نمونه‌های شماره‌گذاری شده (Batch number) کارخانه این شرکت نبوده است. همچنین لازم به ذکر است نمونه قابل ‌بحث در آن زمان از طریق کانال‌های وارداتی رسمی و تحت کنترل به کشور وارد نشده است.

بدیهی است شرکت رُش پارس هیچ مسئولیتی در قبال کیفیت و ایمنی داروهایی که به طریقی غیر از کانال‌های رسمی واردات رُش، به کشور رسیده و یا محصول تولیدی این شرکت نیستند را بر عهده ندارد. این شرکت همواره در همکاری با مقامات ذی‌ربط تمامی تلاش خود را به‌کار بسته تا داروهای این شرکت که تنها از طریق کانال‌های رسمی واردات به کشور می‌رسند، با حفظ کیفیت در دسترس تمامی بیماران در اقصی نقاط کشور قرار گیرد. شرکت رُش هیچگاه در مورد کیفیت داروها و سلامتی بیماران کوتاهی ننموده است و به‌طور مداوم از انطباق کیفیت داروها با استانداردهای معتبر بین‌المللی اطمینان حاصل می‌کند.

نمونه‌ای از نامه‌نگاری‌ها در سال ۱۳۹۳ که بیانگر اعلام موضع رسمی دفتر مرکزی و آزمایشگاه شرکت دارویی رش در رابطه با اصالت داروی مورد بحث است، به‌هدف شفافیت بیشتر در اختیار اصحاب رسانه قرار گرفته است.

منظور رُش از نمونه‌ای از نامه‌نگاری‌ها در سال ۱۳۹۳ که بیانگر اعلام موضع رسمی دفتر مرکزی و آزمایشگاه شرکت دارویی رش در رابطه با اصالت داروی مورد بحث است، دو نامه زیر است که چند روز پیش توسط "فانا" منتشر شد. 
کد مطلب : ۲۳۱۶۸
سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۳
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :