سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
 
 
مدیرکل سلامت شهرداری تهران اعلام کرد:
تهران؛ پایتخت تغییر دیابت
 
مدیرکل سلامت شهرداری تهران گفت: تهران به عنوان پایتخت تغییر دیابت نام‌گذاری شده است.
 
به گزارش خبرنگار فانا، زینب نصیری در مراسم افتتاح برنامه دهکده دیابت شرکت نوونوردیسک پارس در هتل لاله تهران با اشاره به اینکه امسال در هفته ملی دیابت در تمامی مناطق و محلات شهر تهران با تنوع و تعدد برنامه‌های آگاهی بخشی در حوزه دیابت مواجه هستیم، افزود: از سال گذشته از طریق هم‌افزایی بین همه ذینفعان، تهران به عنوان پایتخت تغییر دیابت نام‌گذاری شد.

وی گفت: در این نام‌گذاری تلاش شده است که طی یک برنامه 3 ساله میزان آگاهی مردم تهران درباره بیماری دیابت افزایش یابد و اگر احیانا فردی مبتلا به بیماری دیابت است از بیماری خودش آگاهی شود. همچنین بخشی از فعالیت‌ها نیز روی پیشگیری از ابتلا به دیابت متمرکز شده است.
 
نصیری با اشاره به اینکه تلاش خواهیم کرد تا دسترسی دیابتی‌ها به خدمات تخصصی موردنیازشان در شهر تهران افزایش یابد، اظهار کرد: هنوز سال نخست این برنامه 3 سال به پایان نرسیده، اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است. یکی از موضوعات مورد توجه ما در این برنامه تغییر سبک زندگی مردم، بهبود تغذیه و افزایش فعالیت‌های فیزیکی آنها بوده است. در همین راستا ایستگاه‌های تندرستی در همه بوستان‌های شهر ایجاد شده است. مجموعه‌های ورزشی در تهران توسعه یافته‌اند و سامانه استفاده از دوچرخه نیز در تهران طی یک سال اخیر بسیار گسترش یافته است. همچنین تلاش می‌کنیم تا سیاست پیاده‎‌محور کردن تهران را دنبال کنیم.
 
مدیرکل سلامت شهرداری تهران گفت: در تهران 100 مطب دیابتی خدمات خاص به دیابتی‌ها ارائه می‌دهند. 352 کانون دیابت نیز در محلات مختلف تهران فعالند. ضمن اینکه به انجمن‌های فعال در حوزه دیابت نیز کمک می‌کنیم تا بهتر بتوانند خدمات خود را به مردم ارائه دهند. امیدواریم با مجموعه این اقدامات بتوانیم بار بیماری دیابت را در تهران کاهش دهیم.
 
 
کد مطلب : ۲۳۱۸۷
پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۹
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :