پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ,9 July 2020
 
 
پوشش بیمه‌ای هرپسین کاهش‌دهنده رنج بیماران سرطانی
 
یک انکولوژیست برجسته در ارتباط با درمان دارویی بیماران مبتلا به سرطان پستان، گفت: برای آن دسته از بیماران که بیماری آنها عود نکرده باشد و در مراحل اولیه تشخیص داده شود، درمان دارویی وجود دارد.
 
به گزارش فانا، دکتر جهانگیر رافت افزود: این دسته از بیماران مبتلا به سرطان پستان، این شانس را دارند که بیماری را با دارو کنترل کنند.

وی با تاکید بر اینکه در علم پزشکی واژه‌ای به نام درمان قطعی وجود ندارد، تصریح کرد: بررسی‌ها و آمار‌ها نشان داده است که تعداد بسیار زیادی از بیماران سرطان پستان با دارو درمان می‌شوند.

این انکولوژیست برجسته، در ارتباط با داروی هرسپتین، گفت: این دارو بسیار موثر و کمک کننده است و بیماران دریافت کننده این دارو، به بهترین شکل ممکن با هرسپتین مداوا می‌شوند.

رافت با عنوان این مطلب که تنها ۲۰ تا ۲۵ درصد مبتلایان به سرطان پستان دارای گیرنده داروی هرسپتین هستند، افزود: نوع ایرانی این دارو تفاوتی با مشابه خارجی ندارد و اثرگذاری هر دو دارو تقریبا یکسان و برابر است.

وی درخصوص اهمیت داروی هرسپتین برای بیماران مبتلا به سرطان، گفت: ما تابع یک سری از گایدلاین‌ها و راهنما‌های بالینی بین المللی هستیم. مانند) NCI , NCCN ,... که استاندارد‌های درمانی را تعریف میکنند کرده اند و ما می‌بایست بر اساس همین راهنما‌های بالینی، اقدام کنیم.

رافت با اشاره به پوشش بیمه‌ای داروی هرسپتین، افزود: بیمه بودن این دارو بسیار مهم است و بیماران می‌توانند راحت‌تر به دارویی که نیاز دارند و موثر است، دسترسی داشته باشند.

او در ارتباط با شیوع سرطان پستان در ایران، گفت: آمار دقیقی از تعداد مبتلایان به این نوع سرطان در کشور وجود ندارد، اما آنچه مسلم است اینست که شیوع بالایی دارد و به عنوان اولین سرطان شایع در زنان شناخته می‌شود که آمار ابتلا به آن رو به افزایش است.
 
کد مطلب : ۲۳۳۷۳
شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۷
۰
 
مرجع : خبرگزاری دانشجو
 

ارسال
 
گروه های خبری :