چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ,3 June 2020
 
 
روایتی متفاوت از دیدار دانشجویان با وزیر بهداشت
"در حق نمکی کم‌لطفی شد"
 
صدای دانشجو نوشت: در جلسه دانشجویی دیروز که با دعوت وزیر بهداشت از نمایندگان تعدادی از تشکل‌های دانشجویی و به مناسبت روز دانشجو برگزار شده بود، دانشجویان تشکل‌های تحول‌خواه ضمن اعتراض نسبت به عملکرد دولت حسن روحانی و متهم کردن وزیر بهداشت به سوءاستفاده از برگزاری این مراسم، جلسه را ترک و در صحن وزارت بهداشت تحصن کردند.
 
به گزارش فانا، فارغ از انتقادات مطرح شده و ادله این دانشجویان برای انجام چنین حرکتی که در برخی موارد همچون تاخیر در صدور مجوز برای اتحادیه‌های دانشجویی وارد بود و در مواردی از جمله انتقاد به وزارت بهداشت به دلیل اعتراضات اخیر در کشور درصورتی‌که سیستم بهداشت و درمان خود یکی از قربانیان این حوادث بود، ناوارد به نظر می‌رسید این جلسه که برای اولین بار از سوی نمکی برگزار شده بود می‌توانست دستاوردهای مثبتی داشته باشد که با انجام واکنشی احساسی نه تنها این اتفاق نیفتاد که وزیر بهداشت را نیز در استمرار برگزاری جلسه با دانشجویان دلسرد و ناامید می‌کند.

رویکرد مناسبی که نمکی در مدت حضور خود در وزارت بهداشت در تعامل ویژه با گروه‌های دانشجویی از خود نشان داده شایسته تقدیر است و متهم کردن وی به جرم برگزاری جلساتی که وزیر پیش او هیچ اعتقادی به آن نداشت، عملی کاملا غیرمنصفانه به نظر می‌رسد.

نمکی درحالی در مدت کوتاه وزارت خود دو جلسه مهم در سطح تشکل‌های دانشجویی و شوراهای صنفی دانشجویی برگزار کرده و همواره گوش شنوایی برای مطالبات دانشجویان داشته که جنبش دانشجویی در دوره پنج ساله وزارت قاضی‌زاده هاشمی و فراهانی معاونت فرهنگی او به نازل‌ترین سطح خود در دانشگاه‌ها رسیده بود و نه تنها شاهد اعتراض به این افراد نبودیم که حتی از سوی برخی از گروه‌های دانشجویی حمایت هم می‌شدند.

گفتنی است طبق اعلام وزارت بهداشت دیروز نشست جمعی از دبیران تشکل‌های دانشجویی (جامعه اسلامی دانشجویان، بسیج دانشجویی، دفتر تحکیم وحدت و انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد. این نشست بعد از جلسه وزیر بهداشت با انجمن‌های دانشجویی تحول‌خواه برگزار شد که نمایندگان این تشکل‌ها جلسه را ترک و در صحن وزارت بهداشت تحصن کردند.
 
کد مطلب : ۲۳۴۰۶
يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۳
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :