جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ ,24 January 2020
 
 
واکنش معاون وزیر بهداشت به اظهارات اخیر برادران علائی
حرف مفت می‌زنند
 
علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزیر بهداشت در همایش روز جهانی ایدز در واکنش به اظهارات اخیر برادران علائی در یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای گفت: دوستانی که در رسانه‌های بیگانه می‌نشینند و داستان تعریف می‌کنند و می‌گویند اجازه دهید از خارج از کشور به ایران کمک کنیم، حرف مفت می‌زنند. ما توانمندی‌های زیادی در کشور در زمینه مدیریت ایدز داریم و نیاز نداریم کسی از خارج از کشور بیاید و به ما در این زمینه کمک کند.
 
به گزارش خبرنگار فانا، نکته جالب اینکه مجری برنامه همایش روز جهانی ایدز در بخشی از اظهارات خود در ابتدای این مراسم بطور غیرمستقیم به اظهارات اخیر برادران علائی در یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای واکنش نشان داده و گفت که طبق اظهارات آنها شاید تا افق ۲۰۳۰ میلادی ایدز در جهان ریشه‌کن شود.

حرف‌های برادران علائی با عقل جور درنمی‌آید

علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزیر بهداشت در همایش روز جهانی ایدز:

من به‌عنوان معاون وزیر بهداشت اسم هیچ بیمار اچ‌آی‌وی/ایدز را نمی‌شناسم اما اینکه چرا در لردگان آمار بیماران در سطح جهانی منتشر شد، باید واقعا بررسی شود که چه اتفاقی رخ داد.

هر زمانی افراد غیرمتخصص وارد یک حوزه شدند، کار را خراب می‌کنند.

آقایانی که در رسانه‌های خارجی نشسته‌اند و تفسیر و دلسوزی می‌کنند و حالا کار ندارم خودشان هم گرفته‌اند یا نه! چرا درباره همان کشورهایی که در آنها هستند حرف نمی‌زنند که آمار مبتلایان در آنها بسیار بالاست.

این دوستان حرف‌های عجیبی درباره بهورز لردگان زدند. اینکه ابتلا از طریق تست قند خون رخ داده که اصلا حرف حسابی نیست و با عقل جور درنمی‌آید.

می‌گویند وزارت بهداشت ترویج فحشا می‌کند!

علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزیر بهداشت در همایش روز جهانی ایدز:

هرگاه خواستیم اطلاع‌رسانی‌ کنیم و به مردم آموزش دهیم، برخی سازمان‌های بی‌ربط در امور ما دخالت کردند و اجازه انجام وظیفه‌مان را به ما ندادند.

وظیفه شرعی و قانونی ما اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به مردم است و هر تاوانی هم داشته باشد پس می‌دهم چون باید از مردم دفاع کنیم.

اگر به ما اجازه اطلاع‌رسانی از رسانه‌ها و صداوسیما با رعایت موازین دینی و قانونی داده نشود، وضع به همین منوال خواهد بود و همچنان در زمینه بیماریابی دچار ضعف خواهیم بود.

یک برنامه آموزشی می‌گذاریم، بعد به ما نامه می‌زنند که چرا وزارت بهداشت برنامه ترویج فحشا گذاشته است؟! این چه وضعیتی است؟
 
کد مطلب : ۲۳۴۱۰
شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۸
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :