دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ ,28 September 2020
 
 
زمان استاندارد استفاده از واکسن آنفلوانزا گذشته است
مردم تخلفات را گزارش کنند
 
جهانپور گفت: افزایش احتمالی قیمت آنفلوانزا به دنبال تقاضای هیجانی مردم است هرچند که زمان استاندارد استفاده از این واکسن گذشته است.
 
به گزارش فانا، کیانوش جهان‌پور سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به افزایش احتمالی قیمت واکسن آنفلوانزا اظهار کرد: در حال حاضر قیمت واکسن آنفلوانزا کاملا مشخص و مصوبه سازمان غذا و دارو است و هیچ داروخانه‌ای نباید بالاتر از قیمت مصوب واکسن آنفلوانزا را در اختیار بیماران و نیازمندان قرار دهد.او گفت: افزایش احتمالی قیمت واکسن آنفلوانزا به دنبال تقاضای هیجانی مردم جهت تزریق این واکسن است هرچند که زمان استاندارد استفاده از واکسن آنفلوانزا گذشته است.

جهان‌پور ادامه داد: مردم باید توجه داشته باشند که دو هفته بعد از تزریق واکسن آنفلوانزا مصونیت‌های احتمالی آن در برابر بیماری ایجاد می‌شود و این طور نیست که با تزریق واکسن سریعا افراد در برابر بیماری آنفلوانزا ایمن شوند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو تاکید کرد: این احتمال وجود دارد که برخی افراد سودجو در زنجیره توزیع دارو وجود داشته باشند و باعث افزایش احتمالی قیمت واکسن آنفلوانزا شوند.

لزوم تزریق واکسن آنفلوانزا ویژه گروه های هدف

او یادآوری کرد: همه افراد نباید واکسن آنفلوانزا را تزریق کنند بلکه زنان باردار، سالمندان، کودکان زیر ۵ سال و به طور کلی گروه‌های پرخطر نیازمند تزریق واکسن هستند و در صورت کمبود احتمالی برای نیازمندان واکسن آنفلوانزا به میزان کافی وارد می‌شود.

جهان‌پور گفت: به دلیل اطلاع رسانی خوب مردم برای پیشگیری از ابتلا به بیماری آنفلوانزا جهت تزریق واکسن و خرید آن به داروخانه‌ها هجوم برده‌اند. اما این موضوع نباید باعث فروش واکسن آنفلوانزا در داروخانه‌ها بالاتر از قیمت مصوب سازمان غذا و دارو شود و ما با مراکز متخلف احتمالی در زمینه فروش واکسن آنفلوانزا و افراد سودجو به شدت برخورد می‌کنیم.

او یادآوری کرد: مردم با مشاهده هرگونه تخلفی در زمینه‌های مختلف و به ویژه در زنجیره توزیع و فروش واکسن آنفلوانزا موارد تخلف را به سامانه ۱۹۰ گزارش کرده تا ما در کمترین زمان به شکایات رسیدگی کنیم.
 
کد مطلب : ۲۳۵۵۶
پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۴
۰
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
 

ارسال
 
گروه های خبری :