يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ,11 April 2021
 
 
کاربردی شدن دو نانوماده در خط پایلوت تولید محصولات آرایشی
 
محققان یکی از شرکتهای دانش‌بنیان مستقر در پارک فناوری یزد با دستیابی به دانش فنی تولید دو نانوماده با کاربردهای تولید محصولات آرایشی و بهداشتی توانسته‌اند این محصول را در پایلوت خط تولید دو شرکت ایرانی کاربردی کنند.
 
به گزارش فانا، دکتر مسعود حافظی، مدیر عامل یک شرکت تولیدکننده مواد نانو در برنامه تور رسانه‌ای ستاد نانو در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت‌های این شرکت گفت: ما در این شرکت به دانش فنی تولید برخی از نانو مواد دست یافتیم که به عنوان مواد اولیه برخی از شرکت‌های تولیدی کاربرد دارند.وی نانو اکسید روی و نانوهیدروکسی آپاتیت را از محصولات این شرکت دانست و ادامه داد: نانو اکسید روی و نانو هیدروکسی آپاتیت موادی هستند که در کرم‌های جوان‌سازی پوست و ضد آفتاب قابل استفاده بوده و ما نیز  کاربردهای دیگری برای آنها تعریف کردیم.

وی عمده تمرکز تحقیقاتی این شرکت را تولید این دو نانوماده دانست و ادامه داد: در کنار آن پروژه‌های تحقیقاتی را در زمینه آب نیز اجرایی کردیم.

حافظی "کیتوسان" را از دستاوردهای دیگر این شرکت دانش‌بنیان نام برد و اظهار کرد: این محصول بر پایه پوست میگو تولید شده است و در صنعت آرایشی و بهداشتی از جمله در بند آورنده‌های خون و تصفیه آب کاربرد دارد.

مجری طرح با بیان اینکه مجوزهای تولید این محصولات دانش پایه از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت بهداشت برای تولید هیدروکسی آپاتیت اخذ شده است، یادآور شد: اخذ مجوزهای نانو اکسید روی در مراحل نهایی قرار دارد.

این استاد پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر عمده تمرکز این شرکت را تولید دانش فنی ذکر کرد و ادامه داد: در حقیقت این شرکت مجموعه‌ای است که دانش فنی تولید می‌کند و با شرکتهای دیگر وارد مذاکره برای تولید محصولات آنها می‌شویم. 

به گفته وی، بیشترین میزان فروش این شرکت مربوط به نانو هیدروکسی آپاتیت و نانو اکسید روی و گرانول‌های تصفیه آب می‌شود.

حافظی با بیان اینکه نانو هیدروکسی آپاتیت در کشور وارداتی است، افزود:  از این ماده برای تولید دهان‌شویه و خمیردندان استفاده می‌شود و نانو اکسید روی نیز در محصولات آرایشی و بهداشتی به‌ویژه در کرم‌های ضد آفتاب کاربرد دارد.

وی خاطرنشان کرد: با تولید این ماده و کسب اعتماد مشتریان برآورد ما این است که محصولات ما بتوانند بازارهای داخلی را پوشش دهند؛ چرا که  محصولات ما از لحاظ کیفیت از سوی دو برند ایرانی مورد تایید و در خط تولیدشان مورد استفاده قرار گرفته است.
 
 
کد مطلب : ۲۳۶۴۳
چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۵
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :