دوشنبه ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ ,12 April 2021
 
 
مدیرکل امور فرآورده‌های آرایشی سازمان غذا و دارو:
ایران قابلیت تبدیل‌شدن به قطب تولید محصولات آرایشی در منطقه را دارد
 
مدیرکل امور فرآورده های آرایشی بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: با توجه به رتبه علمی ایران در حوزه شیمی و داروسازی می توانیم تبدیل به قطب تولید محصولات آرایشی و بهداشتی در منطقه شویم.
 
به گزارش فانا، عبدالعظیم بهفر روز سه شنبه در دومین همایش و نمایشگاه فرآورده های آرایشی بهداشتی و صنایع وابسته گفت: مصرف محصولات آرایشی بهداشتی در ایران رو به افزایش است همچنین اینکه تخمین زده می شود مصرف محصولات آرایشی و بهداشتی در دنیا ٤.٥ درصد رشد یابد؛ این مساله می تواند فرصتی برای اشتغال زایی در این حوزه و بکارگیری نیروهای جوان باشد.

وی ادامه داد: شرکت های بزرگ فرآورده های آرایشی و بهداشتی سالانه ۸۰ ماده اولیه جدید تولید و ۲۵ درصد فرآورده های خود را باز فرمول نویسی و با طراحی جدید وارد بازار می کنند.

بهفر اضافه کرد: باید توجه داشت که تنوع در فرآورده‌های آرایشی بهداشتی یک بحث جدی است و از همه دست اندرکاران می خواهیم به تولید و بازنویسی فرمول طراحی جدید و به منظور وارد کردن مواد اولیه جدید تحقیقات و اقداماتی داشته باشند تا بتوانیم در این صنعت در منطقه خودنمایی و رشد کنیم.

وی اظهار داشت: باید امور فرآورده های آرایشی و بهداشتی را برون سپاری کنیم تا تسهیلاتی برای واردات ماده اولیه را شاهد باشیم.

بهفر افزود: ایجاد رویکرد محدودیت در واردات به جای ممنوعیت واردات نیز می تواند در این حوزه کمک کننده باشد.
همچنین نبود شبکه های توزیع آرایشی و بهداشتی مجاز، بر قاچاق دامن می زند و برطرف کردن برخی موازی کاری ها هم در رشد این صنعت کمک کننده خواهد بود.

وی تصریح کرد: همراهی با تولیدکنندگان دانش بنیان و بکارگیری جوانان در صنعت فرآورده های بهداشتی آرایشی و سلولزی نیز به رشد تولید و صادرات در این حوزه کمک می کند.
 
کد مطلب : ۲۳۹۲۰
جمعه ۶ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۶
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :