دوشنبه ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ ,12 April 2021
 
 
معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز:
ایران هفتمین مصرف کننده لوازم آرایشی در جهان است
 
معاون پیشگیری و کاهش تقاضای مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: ایران هفتمین مصرف کننده لوازم آرایشی و بهداشتی در دنیا و دومین در خاورمیانه است.
 
به گزارش فانا، عبدالله هندیانی روز سه شنبه در دومین همایش و نمایشگاه فراورده های بهداشتی آرایشی و سلوزی و صنایع وابسته که در هتل المپیک افزود: میزان تولید فراورده های آرایشی و بهداشتی در کشور افزایش نیافته زیرا شرکت ها در تامین مواد اولیه مشکل دارند.

وی اظهار داشت: ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حوزه تولید داخل کمک می کند تا از ورود قاچاق در بخش های مختلف با سیاست گذاری در سطح کلان جلوگیری کند.

هندیانی ادامه داد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حوزه تصمیم گیری نسبت به قاچاق فراوردهای آرایشی بهداشتی نقش مهمی دارد زیرا در سال ۹۶ از ۱۲.۶ میلیارد دلار قاچاق کالا، حجم زیادی از آن مرتبط با حوزه فراوردهای آرایشی و بهداشتی است.

معاون پیشگیری و کاهش تقاضای مبارزه با قاچاق کالا و ارز خاطر نشان کرد: با توجه به تحریم های ظالمانه نیاز داریم تصمیماتی در حوزه قاچاق اتخاذ کنیم زیرا در حوزه فراوردهای آرایشی و بهداشتی با قاچاق و تقلب مواجه هستیم.

وی تصریح کرد: باید با اقدام پیشگرانه رویکرد جامعه را به سمت فراوردهای اصیل سوق دهیم تا با قاچاق مواجه نشویم.

دومین همایش و نمایشگاه فراورده های آرایشی و بهداشتی و سلولزی و صنایع وابسته در هتل المپیک از سوم تا پنجم دی ماه برپا است.
 
کد مطلب : ۲۳۹۶۳
شنبه ۷ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۰
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :