يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ,11 April 2021
 
 
ورزش کردن با آرایش صورت ممنوع
 
یک متخصص پوست، مو و زیبایی گفت: ورزش کردن با آرایش صورت می تواند عوارض زیادی برای پوست سالم افراد داشته باشد.
 
به گزارش فانا، هدی عین اللهی متخصص پوست، مو و زیبایی درباره مضرات ورزش کردن با آرایش صورت گفت: متاسفانه بسیاری از خانم‌ها در حالی که آرایش دارند و صورت خود را با لایه‌ای از مواد شیمیایی پوشانده اند ورزش می‌کنند که برای سلامت پوست بسیار مضر است.

او در ادامه افزود: در نتیجه ورزش تعریق می‌کنیم و این تعریق باعث می‌شود پوست چربی بیشتری تولید کند. ترکیب این چربی با انواع مواد شیمیایی تشکیل دهنده مواد آرایشی، باعث التهاب پوست، ایجاد جوش‌های سر سیاه، جوش‌های سر سفید و آکنه‌ خواهد شد.

کانسیلر به پوستتان آسیب می‌زند

عین اللهی ادامه داد: طبق تحقیقات علمی انجام شده متخصصان پوست دانشگاه دولتی نیویورک، در محصولات فاقد چربی هم موادی وجود دارد که می‌تواند باعث عرق کردن پوست صورت شود و منافذ پوست را ببندد. حتما به یاد داشته باشید که مقدار کم و زیاد کانسیلر در مواد آرایشی در هر حالتی می‌تواند به شدت باعث آسیب به پوست شفاف شما شود.

این متخصص پوست، مو و زیبایی تاکید کرد: قرار گرفتن تعریق و چربی‌های طبیعی پوست در کنار هم می‌تواند باعث انسداد منافذ پوست شود. در حقیقت زمانی که بر اثر تعریق منافذ پوست باز می‌شوند، هر نوع ذره باقی مانده روی پوست مانند ترکیبات آرایشی و ذرات آلودگی هوا  این منافذ را مسدود می‌کنند و باعث شکل‌گیری جوش‌های بیشتر می‌شوند.

عین اللهی اظهار کرد: زمانی که پوست به واسطه وجود ترکیبات آرایشی نتواند به درستی تنفس کند، شانس شکل‌گیری راش‌های پوستی و خارش‌های غیرعادی بالاتر می‌رود.

او افزود: توجه داشته باشید که ذرات عرق باید تبخیر شوند، بدن را خنک کنند و ناخالصی‌ها را نیز دفع سازند. با این حال، اگر با کار‌هایی مانند استفاده از لوازم آرایشی در حین ورزش کردن، مانعی در این روند ایجاد کنید، باید منتظر شکل‌گیری جوش‌های ریز و خارش‌دار روی پوست صورت‌تان باشید.

عین اللهی اظهار کرد: به توصیه متخصصان همه ترکیبات آرایشی را قبل از شروع ورزش کاملا از روی صورت پاک کنید و ترجیحا از محصولات پاک‌کننده بر پایه آب برای این کار کمک بگیرید.

عین اللهی در پایان یادآوری کرد: باید بدانید بهترین کار پس از پایان ورزش دوش گرفتن یا شستن صورت است تا ذرات عرق و آلودگی‌های دیگر کاملا از روی صورت شما پاک شوند.
 
کد مطلب : ۲۴۰۸۹
چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۷
۰
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
 

ارسال
 
گروه های خبری :