دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ,6 July 2020
 
 
هشدار پزشکان کانادایی نسبت به خطرات مصرف ماری‌جوانا
 
در حالی که شماری از کشورهای جهان روند قانونی اعلام کردنِ مصرف ماری‌جوانا را آغاز کرده‌اند، شماری از پزشکان کانادایی در یک مطالعه تازه نسبت به عوارض مصرف آن هشدار داده‌اند.
 
به گزارش فانا، در مقاله‌ای که در نشریه" بنیاد طبی کانادا" منتشر شده است، متخصصان علوم پزشکیِ دانشگاه تورنتو هشدار داده‌اند که عدم آگاهی مصرف‌کنندگان ماری‌جوانا از عوارض آن و طول زمانی که این ماده بر بدن آن‌ها تاثیر می‌گذارد می‌تواند نگران‌کننده باشد.

ماری‌جوانا در سال ۲۰۱۸ در کانادا قانونی اعلام شد و مطابق نتایج یک نظرسنجی سراسری در سال ۲۰۱۹ حدود ۲۷ درصد پاسخ‌دهندگان تایید کرده بودند که حداقل یک بار در طول سه ماه گذشته این ماده را مصرف کرده‌اند.

پزشکان در مقاله تازه خود گفته‌اند زمانی که فردی ماری‌جوانا مصرف می‌کند، عوارض آن تا چند دقیقه اول بروز نمی‌کند و فرد ابتدا حس سرخوشی دارد اما اثرات روانی مصرف این مخدر می‌تواند تا ۴ ساعت بعد، شروع به ظاهر شدن کند و تا ۸ ساعت و حتی بیشتر هم دوام داشته باشد.

این تاخیر در روند ظهور عوارض می‌تواند فرد مصرف‌کننده را به اشتباه بیاندازد که میزان مصرف را بالا ببرد بی‌خبر از آن‌که اثرات مصرف نیاز به زمان دارند تا خود را نشان بدهند.

نگرانی‌ها درباره مصرف ماری‌جوانا از آن جهت بیشتر شده است که با قانونی اعلام شدن این ماده در کانادا، محصولاتی همچون شیرینی‌، نوشیدنی و اقلام پخته شده با ماری‌جوانا به صورت گسترده‌ای به بازارها راه یافته‌اند.

به گزارش یورونیوز، در این مقاله از پزشکان خواسته شده است تا به طور علنی با مراجعان خود درباره عوارض مصرف ماری‌جوانا و خطرات ناشی از آن از جمله تاثیر منفی بر روند یادگیری در مغز و تاثیرات سوء آن بر رانندگی صحبت کنند.
 
کد مطلب : ۲۴۲۰۰
چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۶
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :