يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ,23 February 2020
 
 
یک پادری در ابعاد یک حوله، وزن و ۷ هزار داده سلامت بدن شما را می‌سنجد
 
یک پادری حمام هوشمندی در نمایشگاه CES ۲۰۲۰ رونمایی شد که داده‌های سلامتی مختلفی از جمله وزن را اندازه گیری می‌کند.
 
به گزارش فانا، سی‌ام فروردین ماه ۴۳۴ هجری قمری روزی بود که پزشک ایرانی، «حکیم جرجانی»، در شهر گرگان متولد شد و نزد استادان برجسته زمان خویش به فراگیری علم طب پرداخت. این پزشک نامدار ایرانی در طول عمر خود، برای تشخیص بیماری‌ها از مشاهدات آزمایشگاهی بهره می‌جست. با گذشت زمان و توسعه علم پزشکی اطلاع از سلامت بدن بسیار پیشرفته‌تر شد و با انجام آزمایشاتی می‌توانیم از وضعیت سلامت بدن خود اطلاع یابیم.

این وضعیت را اگر بخواهیم با گذشته قیاس کنیم در وضعیت خوبی به سر می‌بریم، اما اگر بخواهیم با توجه به توسعه فناوری‌های روز مقایسه کنیم باید وقت زیادی برای انجام این آزمایشات و اطلاع از وضعیت جسمانی خود بگذاریم. اما به تازگی شرکت Mateo با ساخت یک پادری حمام در ابعاد یک حوله به تنهایی مرز‌های دستیابی به فناوری را جا به جا کرده و در در نمایشگاه CES ۲۰۲۰ از آن رونمایی کرده است. پادری هوشمندی که داده‌های متلف سلامت از جمله وزن، فشار، میزان چربی و ۷۰۰۰ هزار داده سلامتی دیگر از بدن شما را با قرار دادن پاهایتان روی آن به سرعت آنالیز می‌کند.

پادری هوشمند ساخته شده و با بدنه‌ای انعطاف پذیر و باریک توانایی نقشه برداری از ۷۰۰۰ نقطه بر اساس فشار و اندازه گیری وزن، توده عضلانی، چربی، سطح هیدراته بدن، حالت ایستادن و تعادل جسمانی را دارد. تمامی این داده‌ها به اپلیکیشن ویژه پادری هوشمند ارسال می‌شوند. حتی در مواردی که شیوه ایستادن کاربر استاندارد نباشد این پادری به شما توصیه می‌کند که شیوه ایستادن خود را اصلاح کنید.

این پادری هوشمند توانایی شناسایی کاربران مختلف بر اساس ردپا و فشار را داشته و داده‌های سلامتی را برای هر کاربر به صورت جداگانه ثبت می‌کند. علت تولید این پادری توسط Mateo کمک به کاربران برای نظارت بر وزن و شرایط جسمانی است. آنطور که مدیران این شرکت می‌گویند افراد علاقه چندانی به ایستادن روی ترازو و مشاهده افزایش وزن خود ندارند، اما این محصول با ظاهری شبیه به پادری عادی هراس مشاهده وزن را از شما دور می‌کند.

در این پادری همچین به حریم خصوصی و امنیت نیز توجه بسیار شده به گونه‌ای که داده‌های کاربر بین پادری هوشمند و اپلیکیشن به گونه‌ای مبادله می‌شوند که امنیت و حریم خصوصی افراد به مخاطره نیفتد. این پادری هوشمند هنوز به تولید انبوه نرسیده است.
 
کد مطلب : ۲۴۲۱۲
پنجشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۹
۰
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
 

ارسال
 
گروه های خبری :