يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ,23 February 2020
 
 
کشف ۱۰ میلیارد داروی تقلبی در میدان سعدی و ناصر خسرو
 
رئیس پلیس امنیت اقتصادی از کشف داروی‌های تقلبی و بدون مجوز به ارزش ۱۰ میلیارد ریال در میدان سعدی و ناصر خسرو خبر داد.
 
به گزارش فانا، سرهنگ نعمت اله علیپور رئیس پلیس امنیت اقتصادی گفت: با دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر اینکه در مرکز پایتخت به ویژه در خیابان‌های ناصر خسرو، میدان سعدی و ... تعدادی افراد از شرایط روحی و روانی بیمار و همراهان آن سوء استفاده کرده و اقدام به فروش داروی‌های غیر مجاز و تقلبی می‌کنند، بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: تحقیقات پلیسی حکایت از این داشت که متهمان، دارو‌های تقلبی را در مخفیگاه هایشان در همان حوالی پنهان و با شناسایی خریداران، اقدام به عرضه داروی‌های تقلبی و غیر مجاز می‌کنند.

علیپور با بیان این که در این رابطه ۱۱ باب منزل محل دپوی دارو‌های غیر مجاز شناسایی شد، گفت: نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت و طبق دستور ۹ تیم عملیاتی به مخفیگاه متهمان اعزام شدند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی عنوان کرد: در بازرسی از این محل‌ها ۶۸ هزار و ۱۸۵ قلم دارو‌های غیر مجاز از قبیل قرص، کپسول، شربت، سرم، پودر‌های نیروزا، دارو‌های خاص و نایاب کشف و در این رابطه ۵ فروشنده داور‌های تقلبی نیز دستگیر شدند.

وی در خاتمه با اعلام اینکه متهمان به دادسرای ناحیه ۲۶ جرایم پزشکی معرفی شده اند، اضافه کرد: کارشناسان ارزش ریالی دارو‌های کشف شده را ۱۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند.
 
کد مطلب : ۲۴۲۹۵
دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۶
۰
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
 

ارسال
 
گروه های خبری :