چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ ,29 January 2020
 
 
فرشچی در گفت‌وگو با فانا:
از وزیر بهداشت شکایت می‌کنیم
 
مدیرعامل شرکت آریوژن فارمد گفت: از وزیر بهداشت به علت نشر اکاذیب و ضربه زدن به تولید داخلی شکایت می‌کنیم.
 
امیر فرشچی در گفت‌وگو با خبرنگار فانا با اشاره به اینکه شرکت آریوژن فارمد تنها تولیدکننده داروی بواسیزومب از سل لاین در کشور است، افزود: میزان تولید این دارو چند برابر نیاز کشور است که حتی منجر به صادرات سالانه این محصول نیز شده است که این خود بیانگر کیفیت بالای محصول تولیدی شرکت آریوژن فارمد است.

وی با اشاره به اظهارنظر امروز وزیر بهداشت در حاشیه بیست‌وپنجمین جشنواره رازی مبنی بر اینکه اگر تولیدکننده داخلی به دلیل انحصار، قیمت بالا برای محصولات خود ارائه دهد، اجازه واردات محصول مشابه آن را می‌دهیم، توضیح داد: دو سوال شفاف در این خصوص مطرح است:

۱- مگر قیمت‌گذاری دارو در انحصار وزارت بهداشت نیست؟ مگر تولیدکننده دارو اختیار تعیین قیمت محصول خود را بدون موافقت وزارت بهداشت دارد؟

۲- آیا هنگامی که وزارت بهداشت با تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای داروی برند، قیمتی تعیین می‌کند و سپس ۶۰ درصد آن قیمت را کاهش می‌دهد و به داروی تولیدکننده داخلی ابلاغ می‌کند به اندازه کافی جفا نیست که اکنون تولیدکننده داخلی را متهم به انحصارطلبی می‌کنند؟

مدیرعامل شرکت آریوژن فارمد با اشاره به بخش دیگری از اظهارنظر وزیر بهداشت مبنی بر اینکه اگر تولیدکننده‌ای در عرصه‌ای از تولید دچار نارسایی شود، اجازه واردات می‌دهیم، گفت: پاسخ این سوال نیز بسیار شفاف است. اولا منظور از نارسایی چیست؟ نارسایی تامین یا نارسایی کیفی؟ آیا وزارت بهداشت با در اختیار داشتن موجودی محصولات تولیدی شرکت‌های دارویی توسط سامانه TTAC خود نمی‌داند که موجودی تولید داروی بواسیزومب شرکت آریوژن فارمد بیش از ۸ ماه نیاز کشور است؟ آیا تا به حال حتی یک داروی تولیدی شرکت آریوژن فارمد که همگی برای بیماران خاص و صعب‌العلاج مصرف می‌شوند در شرایط سخت و تحریم‌های فعلی در بازار دارویی دچار کمبود یا نقصان شده است؟

فرشچی خاطرنشان کرد: اگر مقصود نارسایی کیفی است پس چگونه این محصول به کشورهای دیگر صادر می‌شود؟ چگونه وزارت بهداشت با انجام انواع تست‌های کیفی اجازه ورود همین محصولات را به بازار می‌دهد؟

وی تاکید کرد: اگر وزیر محترم بهداشت به اطلاعات مربوطه دسترسی ندارند که عذر بدتر از گناه است. اگر هم با داشتن اطلاعات مذکور، عامدانه در حال تضعیف شرکت‌های تولیدکننده داخلی هستند که حتما باید به ملت شریف ایران و دستگاه‌های نظارتی پاسخگو باشند.
 
کد مطلب : ۲۴۲۹۷
دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۸
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :