سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ,22 September 2020
 
 
ساخت کیت‌های تشخیص طبی با نانوذرات طلا
 
یک شرکت دانش بنیان ایرانی با استفاده از نانو ذرات طلا کیت‌های تشخیص طبی را طراحی و تولید کرده است.
 
به گزارش فانا، یک شرکت مهندسی دانش بنیان با تولید و عرضه نانوذرات طلا، بخشی از نیاز بازار داخل کشور را به این مواد تامین می‌کند. به گفته مدیرعامل این شرکت، در حال حاضر از نانوذرات طلا در تولید کیت‌های تشخیص طبی استفاده می‌شود.

این شرکت فعالیت اصلی خود را از سال ۱۳۹۶ شروع کرده است و در حال حاضر نانومواد مختلفی را در لیست محصولات خود دارد.

طبقه گفته مدیر عامل این شرکت دانش بنیان؛ در حال حاضر این شرکت ۱۴ نانوماده را در لیست محصولات عرضه شده به بازار دارد. جهت دریافت گواهی نانومقیاس برای تمام این محصولات اقدام کرده و توانسته است گواهی‌نانومقیاس برای نانوذرات طلا را دریافت کند. البته تجاری‌سازی این نانومواد آغاز شده و در حال حاضر فروش آن‌ها انجام می‌شود.

نانوذرات طلا به دلیل ویژگی‌های خاص خود در طیف وسیعی از صنایع کاربرد دارند که پزشکی و سلامتی یکی از مهم‌ترین این کاربرد‌ها است. خواص آنتی‌باکتریال و ضدقارچ این نانوذرات موجب شده تا بتوان از آن‌ها در بخش‌های مختلف حوزه سلامت مانند کیت‌های تشخیص پزشکی استفاده کرد. قیمت پایین و خلوص بالا دو مزیت اصلی این نانوذرات هستند.

در حال حاضر یک شرکت ترکیه‌ای به دنبال عقد قرارداد برای صادرات این محصولات به بازارهای اتحادیه اروپا است. همچنین یک شرکت عمانی نیز در حال مذاکره با این شرکت دانش بنیان است.
 
کد مطلب : ۲۴۳۱۳
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۳
۰
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
 

ارسال
 
گروه های خبری :