يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ,23 February 2020
 
 
یک سوم بیماران مصروع مقاوم به درمان هستند
کمبود دارو نداریم
 
دبیر شانزدهمین کنگره صرع ایران، گفت: یک سوم بیماران مبتلا به صرع مقاوم به درمان هستند و به رغم داروهایی که استفاده می کنند، همچنان دچار تشنج می شوند.
 
به گزارش فانا، بهنام صفرپور درباره برگزاری شانزدهمین کنگره صرع ایران گفت: این کنگره از ۲ تا ۴ بهمن در کتابخانه ملی با محوریت‌های صرع پایدار و صرع مقاوم به درمان دارویی برگزار می‌شود.

وی افزود: در روز دوم کنگره درباره اینکه چه بیمارانی باید جراحی شوند، چه بیمارانی صرع مقاوم به درمان هستند، نتایج جراحی‌ها، استفاده داروهای جدید در درمان صرع و مسائل رادیولوژیک و تصویربرداری بیماران مبتلا به صرع مورد بررسی قرار می‌گیرد.

صفرپور ادامه داد: در روز سوم کنگره صرع، جمعه ۴ بهمن نیز درباره صرع اطفال صحبت می‌شود که در خدمت همکاران فوق تخصص مغز و اعصاب اطفال خواهیم بود و همچنین مشکلاتی که بیماران صرع شاید به لحاظ جنسی داشته باشند، بررسی می‌شود.

وی گفت: امسال برای اولین بار در کنگره صرع ما رزیدنت‌های نورولوژی از دانشگاه علوم پزشکی ایران جهت شرکت در مسابقه‌ای که برنامه ریزی کرده ایم و طی سه روز برگزار می‌شود، حضور خواهند داشت.

دبیر شانزدهمین کنگره صرع ایران اظهار داشت: در کنگره امسال حدود ۱۰۰ مقاله دریافت کردیم که از این تعداد ۴۰ مقاله در قالب سخنرانی انجام می‌شود.

صفرپور با بیان اینکه مهمانان خارجی برای حضور در کنگره صرع به دلیل محدویت ها سفر خود را به ایران کنسل کردند، افزود: فقط یک مهمان از ایتالیا و هند با رایزنی‌های که انجام شد، در کنگره حضور خواهند داشت.

وی در ادامه درباره وضعیت دارویی بیماران مبتلا به صرع گفت: بیشتر داروهایی که از خارج وارد می‌شد را شرکت‌های داخل می‌توانند تولید کنند. بنابراین ما مشکل و کمبود دارویی در حوزه تشنج نداریم. اما امکان دارد یک دارو برای مدتی کمیاب شود که داروی دیگر جایگزین خواهد شد.
 
کد مطلب : ۲۴۵۲۸
چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۴
۰
 
مرجع : خبرگزاری مهر
 

ارسال
 
گروه های خبری :