شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ,19 September 2020
 
 
فانا گزارش می‌دهد:
نخستین برنامه آموزشی پرستار دیابت در ایران کلید خورد
نوونوردیسک؛ پیش‌قدم شد
 
جلسه بحث و بررسی درباره برگزاری نخستین برنامه آموزشی پرستار دیابت در ایران با حضور اساتید برجسته حوزه‌های غدد و دیابت و پرستاری به همت شرکت نوونوردیسک پارس برگزار شد.
 
به گزارش خبرنگار فانا، در این جلسه ابتدا فرزانه شکیبافر مدیر آموزش شرکت نوونوردیسک پارس با اشاره به اینکه مراحل ثبت دوره پرستار دیابت در ایران حدود دو سال طول کشید، گفت: اوایل امسال موفق شدیم تمام تائیدیه‌های لازم را در این زمینه از وزارت بهداشت بگیریم و حدود شش ماه هم ورود این دوره به سیستم طول کشید که در نهایت از آبان ماه امسال این دوره آموزشی وارد سیستم شد و امیدواریم به زودی نخستین دوره آن هم برگزار شود.

به گفته وی شرکت نوونوردیسک هزینه برگزاری این دوره آموزشی را برای هر پرستار به میزان 4.5 میلیون تومان متقبل شده است و در عین حال برگزاری نخستین دوره در تهران از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که بعد از آن در برگزاری این دوره آموزشی در سایر استان‌ها از استاندارد دوره تهران الگوبرداری خواهد شد.

همچنین علیرضا استقامتی عضو هیات مدیره انجمن متخصصان غدد ایران و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در این جلسه به بررسی پروتکل ثبت شده پرستار دیابت در ایران پرداخت و گفت: این روزها همه درباره کروناویروس جدید در ایران صحبت می‌کنند و به آن توجه می‌کنند، غافل از اینکه بیماری دیابت هر 6 ثانیه یک نفر را می‌کشد اما خیلی به آن توجه نمی‌شود. یکی از خلاهای جدی در زمینه مدیریت دیابت در ایران، بحث آموزش است که پرستاران دیابت می‌توانند در این زمینه نقش مهمی داشته باشند.

در ادامه جلسه درباره موضوعاتی مانند استاندارد تجهیزات و لوازم مصرفی در این دوره آموزشی، توانمندی‌های پرستار در پایان دوره و شرایط پیشنهادی برای دوره آموزشی پذیرش پرستار (شامل ظرفیت پذیرش، مدرک تحصیلی و حداقل سابقه کاری پذیرفته‌شدگان برای دوره، شیوه پذیرش، مدت برگزاری دوره، شهریه، اعتبار گواهینامه و روش‌های ارزیابی پایان دوره) بحث و بررسی شد.

در ادامه این جلسه هر یک از اساتید حوزه‌های غدد و دیابت و پرستاری نقطه نظرات خود را درباره برگزاری نخستین دوره آموزشی پرستار دیابت در ایران بیان کردند.

از جمله دیگر اساتید حاضر در این جلسه می‌توان به مجتبی ملک، ساسان شرقی، حميدرضا آقایی ميبدی، سعید کلباسی، منوچهر نخجوانی، فرزاد حدائق، علی دادگری و شهرزاد غیاثوندیان اشاره کرد.گزارش از محمدجواد به‌آبادی
 
کد مطلب : ۲۵۰۵۵
چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۸
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :