سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ,22 September 2020
 
 
انتشار آمارنامه دارویی تا پایان بهمن
 
مهرعلیان گفت: آمارنامه دارویی را بر پایه تی تک استخراج کردیم ودر فاز نهایی تدوین آن هستیم و تا پایان بهمن منتشر می‌کنیم.
 
به گزارش فانا، غلامحسین مهرعلیان مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو در نشست خبری نمایشگاه تقدیر از توانمندی‌های دارویی و تجهیزات پزشکی، بیان کرد: در تولید عددی دارو تا به امروز رشد خوبی داشتیم و پیش بینی ما این است که به تولید ۵۰ میلیارد واحد دارویی در سال برسیم، این عدد در سال ۹۷ حدود ۴۲ میلیارد عدد بوده و رشد ۳۰ درصدی برای سال ۹۸ پیش بینی می‌کنیم.

او ادامه داد: ما در تنظیم بازار کمترین نرخ کمبود دارویی به ویژه در دارو‌های ضروری داشتیم و دلیل اصلی آن حضور پررنگ تولیدکنندگان داخلی بود.

مهرعلیان اظهار کرد: ۶۰ درصد ارز تخصیص یافته به ماده اولیه و جانبی برای تولید دارو در داخل کشور است و یکی از برنامه‌های ما در حوزه ارزی این بود که به جای یورو از ارز شرقی مثل یووان، لیر و روپیه استفاده کردیم.

او افزود: آمارنامه دارویی را بر پایه تی تک استخراج کردیم ودر فاز نهایی تدوین آمارنامه هستیم و آمار نامه سال ۹۷ و ۹۸ را تا پایان بهمن منتشر می‌کنیم.

مهرعلیان گفت: ۲۵ تا ۳۰ داروی بیوتکنولوژی داریم که تعداد محصولات در این حوزه رو به بلوغ است. همچنین ۴ داروی نانو تکنولوژی داریم.
 
کد مطلب : ۲۵۰۶۰
چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۷
۰
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
 

ارسال
 
گروه های خبری :