شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ,4 April 2020
 
 
مهدوی اعلام کرد:
انجام اقدامات موثر کشوری در کنترل دیابت نوع ۲
 
مدیر برنامه کشوری پیشگیری و کنترل دیابت وزارت بهداشت گفت: بیش از نیمی از مردم جهان از ابتلا خود به دیابت نوع ۲ بی‌خبر هستند اما خوشبختانه به دلیل انجام اقدامات و برنامه‌های متعدد کشوری، این آمار در کشور ما ۲۵ درصد است.
 
به گزارش فانا، علیرضا مهدوی در حاشیه افتتاح اتوبوس دیابت شرکت نوونوردیسک پارس گفت: اتوبوس دیابت، یک پروژه شرکتی است که نخستین بار با مشارکت شهرداری تهران با وزارت بهداشت در کشور راه‌اندازی و پس از آن در سایر دانشگاه‌های کشور ایجاد شد و هم‌اکنون نیز در شیراز شاهد راه‌اندازی هفتمین اتوبوس دیابت هستیم.

معاون دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت تاکید کرد: انجام غربالگری بیماری دیابت در جمعیت بالای 25 سال کشور از اهمیت فراوانی برخوردار است و براساس آمار مطالعات انجام شده تا سال 95، حدود پنج میلیون و 200 هزار نفر در کشور ما به دیابت نوع 2 دچار هستند که 11 درصد جمعیت کشور می‌شود.

مهدوی با اشاره به اقداماتی که در اتوبوس دیابت انجام می‌شود، عنوان کرد: این اتوبوس‌ها با ایستادن در میادین پرتردد شهری، قند خون شهروندان را چک می‌کنند و به آنها مشاوره در حوزه خود مراقبتی ارائه می‌کنند.
 
کد مطلب : ۲۵۱۸۶
دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۹
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :