شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ,4 April 2020
 
 
۴۰.۲ میلیارد عدد داروی انسانی تا پایان دی‌ماه تولید شد
 
بررسی آمارهای منتشر شده وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۴۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون عدد داروی انسانی از آغاز امسال تا پایان دی‌ماه است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال رشد ۲۶.۶ درصدی را نشان می‌دهد.
 
به گزارش فانا، برپایه آمارهای یاد شده، در این مدت تولید روغن ساخته شده نباتی با رشد ۱۱.۱ درصدی مواجه شد و به یک میلیون و ۵۰۱ هزار و ۷۰۰ تن رسید.

تا پایان دی‌ماه ۴۹۰ هزار و ۹۰۰ تن پودر شوینده توسط کارخانجات داخلی تولید شد که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته افت ۶.۷ درصدی را نشان می‌دهد.

تولید لاستیک خودرو در این مدت رشد سه دهم درصدی ثبت کرد و به ۱۸۷ هزار و ۳۰۰ تن رسید.

کارخانجات داخلی تا پایان دی‌ماه ۸۳۸ هزار تن انواع کاغذ و ۴۲۸ هزار و ۴۰۰ تن کارتن تولید کردند که به ترتیب رشد ۶.۶ درصدی و رشد ۱.۹ درصدی را نشان می‌دهد.

تولید نئوپان و فیبر در ۱۰ ماهه امسال افزایشی بود و به ترتیب با رشد ۱۷.۹ درصدی و هشت دهم درصدی، ۵۸۸ هزار و ۹۰۰ مترمکعب نئوپان و یک میلیون و ۱۱ هزار و ۶۰۰ متر مکعب فیبر تولید شد.

تا پایان دی‌ماه، کارخانجات داخلی ۳۱ هزار و ۵۰۰ تن سموم دفع آفات نباتی تولید کردند که رشد ۴۴.۹ درصدی داشته است.

در این مدت ۴۵۸ هزار و ۹۰۰ تن روغن صنعتی و روغن موتور تصفیه اول در کشور تولید شد که کاهش ۱۶.۲ درصدی نشان می‌دهد.

تولید ۸۰۰ کیلویی الیاف اکریلیک (افت ۶۷.۴ درصدی)، ۱۹۰ هزار و ۸۰۰ تنی نخ سیستم پنبه‌ای و ترکیبی الیاف مصنوعی (رشد ۵.۲ درصدی)، ۱۹۸ هزار و ۶۰۰ تنی الیاف پلی‌استر (رشد ۱۸.۸ درصدی)، ۳۸ میلیون و ۵۰۰ فوت مربعی چرم ( رشد ۱.۶ درصدی) و ۱۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار زوج انواع پایپوش (بدون تغییر در مقایسه با ۱۰ ماهه پارسال) از دیگر آمارهای قابل ذکر در این مدت است.
 
کد مطلب : ۲۵۳۶۱
شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۵
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :