پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ ,9 April 2020
 
 
بیماران نیازمند به خون را در غوغای کرونا فراموش نکنیم
 
سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: نیاز به خون و فرآورده‌های آن همیشگی است و مردم شریف کشور نباید به خاطر فضای روانی که در اثر ورود کرونا به ایران ایجاد شده، اهدای خون را که تنها درمان بیماران نیازمند به خون است فراموش کنند.
 
به گزارش فانا، بشیر حاجی بیگی اظهار کرد: موج های بیماری مقطعی است و به زودی این موج نیز مانند دیگر بیماری ها مهار خواهد شد اما مهم است که نگذاریم جو روانی آن آسیب های بیشتری بر جامعه تحمیل کند.

وی با اشاره به اهمیت همدلی و یاری رسانی مردم به مهار این موج بیماری و رعایت دقیق ضوابط و ملاحظات پیشگیرانه گفت: روزهای زمستان و در پی آن بهار و تعطیلات عید نوروز همیشه اهدای خون را در اولویت دوم قرار می دهد و امروز این موج بیماری نیز می تواند سبب کاهش بیشتر اهدای خون شود که از شهروندان دعوت می کنیم در صورت سلامتی و داشتن شرایط اهدای خون همچنان اهدای خون را در اولویت های خود قرار دهند.

سخنگوی سازمان انتقال خون برای همه هموطنان آرزوی سلامتی و برای بیماران آرزوی بهبودی و از اهدا کنندگانی که حتی در این شرایط علاوه بر سلامت خود به فکر سلامت بیماران نیازمند به خون هستند، تقدیر و تشکر کرد.

ویروس کرونا که تحت عنوان رسمی «کووید-۱۹» از ۱۲ دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در استان هووی چین شیوع یافت، تاکنون ۸۰ هزار و ۹۹۷ نفر را مبتلا و جان ۲ هزار و ۷۶۴ نفر را گرفته است.

ایران بعد از چین دومین آمار فوت در اثر ابتلا به این بیماری را به خود اختصاص داده است.

به گفته کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۹۵ نفر در کشور به طور قطعی به کرونا مبتلا شده و ۱۵ نفر از آنان فوت کرده‌اند.
 
کد مطلب : ۲۵۴۵۷
چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۷
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :