سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ,14 July 2020
 
 
پیشنهاد معرفی گیاهان دارویی به وزارت بهداشت داده شد
مصرف گیاهان دارویی در کشور رو به افزایش است
 
مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی گفت: برخی گیاهان دارویی موجب افزایش سیستم ایمنی بدن می‌شوند که می‌تواند برای مقابله با بیماری کرونا موثر باشد.
 
به گزارش فانا، حسین زینلی با بیان اینکه در روزهای اخیر مصرف گیاهان دارویی در کشور رو به افزایش است، اظهار کرد:  مصرف گیاهان دارویی با طبع گرم و مناسب برای افزایش سیستم دفاعی بدن مورد تاکید بیشتر پزشکان و اطبای سنتی است.

وی ادامه داد: گیاهان با خواص ذکر شده برای مقابله با بیماری‌های ویروسی مفید بوده و منعی برای مصرف آن در مقابله با بیماری کرونا وجود ندارد.

زینلی یکی از گیاهان با تاثیر بالا در افزایش سیستم دفاعی بدن را سرخارگل (اکیناسه، اکیناشا) عنوان کرد و گفت: در برخی از مقالات زعفران را نیز به عنوان گیاه دارویی موثر در افزایش سیستم دفاعی بدن ذکر کرده‌اند.

وی گیاهان با طبع گرم را زنجبیل، دارچین، نعناع و هل نام برد.

زینلی همچنین از افزایش مصرف میوه‌های حاوی ویتامین C از زمان اعلام خبر شیوع بیماری کرونا در کشور خبر داد.

به گفته وی؛ پیشنهادات لازم برای معرفی و مصرف گیاهان دارویی برای مقابله با بیماری ویروسی به وزارت بهداشت داده شده و منتظر بررسی و اعلام نظر آن‌ها هستیم.

زینلی با اشاره به توصیه وزارت بهداشت برای تر نگه داشتن گلو در مقابله با بیماری کرونا، افزود: مردم برای تر نگه داشتن گلو می‌توانند از دم نوش‌های گیاهی مناسب بهره ببرند و همراه با عمل به توصیه وزارت بهداشت توان سیستم دفاعی بدن خود را افزایش دهند.

مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: توصیه به مصرف مناسب گیاهان دارویی فرهنگسازی مصرف مواد سالم است و برای مقابله با بیماری کرونا نیز می‌تواند موثر باشد.
 
کد مطلب : ۲۵۵۱۵
چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۱
۰
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :