پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ ,9 April 2020
 
 
در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور صورت گرفت؛
درخواست ظفرقندی برای محدودیت حضور در مراکز دانش‌آموزی، دانشجویی و زیارتی
 
ظفرقندی در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور خواستار محدودیت مراکز دانش‌آموزی، دانشجویی و زیارتی شد.
 
به گزارش فانا، محمدرضا ظفرقندی رئیس کل نظام پزشکی در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان، خواستار محدودیت مراکز دانش‌آموزی، دانشجویی و زیارتی شد.
در متن این نامه آمده است:

حجت‌الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی
رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و احترام

با توجه به ضرورت انسجام و هماهنگی و نگرش علمی به موضوع کنترل و درمان بیماری #کووید- 19 (کرونا) و نیز وظیفه سازمانی اینجانب در سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران موارد ذیل جهت استحضار خدمت جنابعالی ارائه می‌گردد:

۱- اولویت سازماندهی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها در شرایط موجود بر مبنای روش‌های علمی، کارشناسی و تجربه‌های جهانی به صورت هماهنگ و با فرماندهی واحد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضرورتی غیر قابل تردید است.

بدیهی است در این مقوله تأکید بر اصل سلامت مردم و مصالح ملی بر همه امور دیگر مقدم و مرجح است.

۲- کنترل و نظارت جدی حکومتی بر اماکن عمومی و رفت‌وآمدهای جمعی در مرحله اپیدمی بیماری، اصلی علمی و غیر قابل تردید است لذا محدودیت حضور در مدارس، دانشگاه‌ها، خوابگاه‌ها، اماکن زیارتی و ... به جز در موارد ضروری الزامی علمی و عملی در مقوله کنترل و مهار این بیماری می‌باشد.

۳- بسیج تمام امکانات، تجهیزات و توان اجرائی و رسانه‌ای نظام و دولت و حمایت کامل از پتانسیل‌های علمی و تخصصی جامعه پزشکی در جهت مدیریت کنترل اپیدمی این بیماری تا آخرین مراحل کشف و درمان موارد جدید بیماری و تأمین حمایتی نیازهای مردم به خصوص اقشار محروم و آسیب‌پذیر در این زمینه ضرورت قطعی این شرایط است.

۴- ضمن تقدیر از زحمات ارزشمند و تعظیم به همکاران بزرگوار و فداکار جامعه پزشکی، پرستاری و همه کارکنان خدوم این عرصه که در خط مقدم مواجهه قرار دارند، بر ضرورت تأمین امکانات اولیه حفاظتی و امنیتی برای کادر بهداشتی و درمانی به منظور ادامه امکان خدمت مؤثر تأکید می‌کنم.

۵- با اطمینان به استحضار می‌رسانم اهتمام ایثارگرانه جامعه پزشکی در خط مقدم ارائه خدمات پیشگیری و درمانی و ادای دین به ملت شریف ایران آنچنانکه در سال‌های سخت دفاع مقدس و بحران‌های سیل و زلزله و ... انجام وظیفه کردند؛ با امید قاطع به کنترل و شکست این بیماری ادامه خواهد یافت.

دکتر محمدرضا ظفرقندی
رئیس کل نظام پزشکی
 
کد مطلب : ۲۵۵۳۶
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰
۰
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
 

ارسال
 
گروه های خبری :