چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ,20 October 2021
 
 
با تاکید رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت‌ امام (ره):
تولید شبانه‌رزوی محلول و ژل‌های ضدعفونی برای مقابله با ویروس کرونا در البرزدارو
 
با تأکید رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و با بسیج تمام امکانات، محلول و ژل‌های ضدعفونی در شرکت البرز دارو برای مقابله با ویروس کرونا، به‌طور شبانه‌روزی تولید و در اختیار مردم قرار می‌گیرد.
 
به گزارش فانا، مدیرعامل شرکت البرز دارو با اشاره به تلاش شبانه‌روزی کارکنان این واحد تولید دارو برای کمک به مردم در تأمین اقلام بهداشتی گفت: به دستور رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، در روزهای ابتدایی انتشار ویروس کرونا در کشور، یکی از خطوط تولید شرکت را به تولید محلول و ژل‌های ضدعفونی‌کننده تغییر دادیم تا بتوانیم نیاز مردم و مراکز بهداشتی درمانی در این زمینه را برطرف کنیم.

علی مرتضوی ادامه داد: با راه‌اندازی خط تولید اقلام ضدعفونی‌کننده، روزانه موفق به تولید 75 هزار بطری 240 سی‌سی برای مصارف مردمی و 1300 گالن 20 لیتری برای مصارف مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان‌ها شدیم.

مدیرعامل شرکت البرز دارو با بیان این‌که تنها مشکل تولید محلول‌های ضدعفونی‌کننده کمیابی الکل است، گفت: در صورت تأمین الکل مورد نیاز می‌توانیم ظرفیت تولید شرکت را به 2 برابر افزایش دهیم تا از دغدغه‌ی کمبود مواد ضدعفونی‌کننده در کشور بکاهیم.

وی با ابراز امیدواری از شکست ویروس کرونا به همت ستاد مقابله با کرونا، نهادهای انقلابی و مردمی هم‌چون ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و مجاهدت تلاشگران عرصه‌ی سلامت کشور، هم‌چنین همدلی و همراهی مردم افزود: ما نیز مانند همه‌ی بخش‌های کشور که برای کنترل ویروس جدید شبانه‌روز تلاش می‌کنند، به فعالیت خود ادامه می‌دهیم و با افتخار در کنار مردم عزیز از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

لازم به توضیح است با تأکیدات مقام معظم رهبری و رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، در همان روزهای ابتدایی انتشار ویروس کرونا، واحدهای زیرمجموعه این ستاد برای کمک به مردم و مراکز بهداشتی و درمانی کشور جهت پیشگیری و درمان این بیماری، بسیج شده و تمام توان خود را به این امر اختصاص داده‌اند.

در همین زمینه، از طریق این ستاد روزانه بیش از 100 هزار ماسک N95 و 370 هزار محلول ضدعفونی‌کننده، 105 هزار ژل ضدعفونی‌کننده و 30 دستگاه اکسیژن‌ساز تولید می‌شود، هم‌چنین 10 کاروان سلامت برای مراقبت‌های بهداشتی و درمانی مردم به مناطق درگیر با ویروس اعزام و 20 هزار خط تلفن برای مشاوره‌‌ی هم‌وطنان در خصوص این بیماری، راه‌اندازی شده است.
 
کد مطلب : ۲۶۴۸۷
چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۰
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :