جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ,25 September 2020
 
 
فرزام‌فر در گفت‌وگو با فانا خبر داد:
ایران؛ آماده تولید آنتی‌بادی علیه کروناویروس
 
مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت دانش بنیان مدوک زیست دارو از اعلام آمادگی این شرکت برای تولید ایمونوگلوبولین اختصاصی علیه COVID 19 با همکاری سازمان انتقال خون و بخش خصوصی خبر داد.
 
دکتر بردیا فرزام‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار فانا خاطرنشان کرد: رایزنی‌های اولیه با آقای دکتر عشقی رئیس سازمان انتقال خون که قبلا از این پالایشگاه بازدید کرده و تامین‌کننده اصلی پلاسما برای این شرکت است، به عمل آمده و بر آمادگی این شرکت برای تولید آنتی‌بادی اختصاصی علیه کروناویروس تاکید شده است.

لازم به ذکر است که در حال حاضر گام نخست این روش درمانی یعنی استفاده از پلاسمای مبتلایان بهبود یافته از بیماری کرونا به همت سازمان انتقال خون و بخش خصوصی آغاز شده و در صورت تامین نمونه‌های پلاسمایی بیشتر و تولید Pooled Plasma امکان تولید آنتی‌بادی‌های اختصاصی علیه COVID 19 وجود خواهد داشت و این روش می‌تواند یکی از راهکارهای بسیار موثر برای درمان این بیماری قلمداد شود.

شرکت مدوک زیست دارو، تنها پالایشگاه فعال در زمینه استخراج فراورده‌های مشتق از پلاسمای انسانی نظیر آلبومین و ایمونوگلوبولین در کشور و منطقه است که در حال حاضر در مرحله بازرسی و اخذ گواهی GMP از سازمان غذا و دارو برای تولید بچ صنعتی است.

 
کد مطلب : ۲۷۰۸۲
چهارشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۸
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :