يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ,11 April 2021
 
 
عمده لوازم آرایشی در بازار، قاچاق است
 
رئیس هیئت مدیره انجمن وارد کنندگان فرآورده‌های بهداشتی و آرایشی و عطریات گفت: بسیاری از لوازم آرایشی موجود در بازار به صورت قاچاق و بی کیفیت هستند.
 
به گزارش فانا، حمید مقیمی رئیس هیئت مدیره انجمن وارد کنندگان فرآورده‌های بهداشتی و آرایشی و عطریات ایران گفت: واردات لوازم آرایشی و بهداشتی مدت زمان زیادی است که ممنوع شده و همچنان نیز ممنوع است.

رئیس هیئت مدیره انجمن وارد کنندگان فرآورده‌های بهداشتی و آرایشی و عطریات ایران با تاکید بر اینکه عدم اجازه واردات منجر به افزایش قاچاق در کشور شده است، گفت: بسیاری از لوازم آرایشی که در بازار موجود است، به صورت قاچاق وارد شده و بی کیفیت هستند.

مقیمی افزود: کالا‌هایی که به طور رسمی وارد کشور می‌شوند، توسط سازمان غذا و دارو آزمایش شده و سپس در اختیار عموم قرار می گیرند اما هم اکنون بسیاری از کالاها که از گذشته باید وارد کشور می شد، در گمرکات دپو شده و اجازه ورود آن ها به کشور صادر نمی شود. دلیل عدم ترخیص این کالاها هم قرار گرفتن لوازم آرایشی در سیستم اقلام لوکس است.

به گفته این مقام مسئول،  ۹۵ درصد لوازم آرایشی و بهداشتی که به صورت قاچاق به کشور وارد می‌شوند تقلبی و بی کیفیت هستند.

رئیس هیئت مدیره انجمن وارد کنندگان فرآورده‌های بهداشتی و آرایشی و عطریات ایران با تاکید بر اینکه قیمت کالاهای قاچاق نسبت به کالاهای وارداتی به دلیل قاچاق بودنشان، کمتر است، گفت: کالا‌های قاچاق لوازم آرایشی می‌تواند سلامت افراد را به خطر بیندازد. این اجناس با قیمت کمتر هم در بازار عرضه می‌شوند.

مقیمی تشریح کرد: باید تلاش کنیم که قاچاق در کشور به حداقل برسد و بدون شک مهم‌ترین انگیزه برای قاچاق سودآوری است. هم اکنون افزایش قیمتی در خصوص لوازم آرایشی رخ نداده است، اما اگر مسئولان ذی‌ربط همکاری را با ما نداشته باشند ممکن است قیمت‌ها افزایش یابد.
 
کد مطلب : ۲۸۱۳۰
دوشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۲۲
۰
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
 

ارسال
 
گروه های خبری :